Fico to myslí vážne, chce referendum a zosadiť Matoviča. Praje si nové voľby

  • Fico so svojou snahou o predčasné voľby naozaj nezáhaľal
  • Podarilo sa mu zohnať 30 podpisov na zvolanie mimoriadnej schôdze
Róbert Fico
TASR/Dano Veselský
  • Fico so svojou snahou o predčasné voľby naozaj nezáhaľal
  • Podarilo sa mu zohnať 30 podpisov na zvolanie mimoriadnej schôdze

Zdá sa, že Fico má akutálne len jediný cieľ – vyvolať predčasné voľby. Robí preto všetko, čo je v jeho silách, akutálne sa mu podarilo zozbierať 30 podpisov na zvolanie mimoriadnej schôdze, ktorá má jediný cieľ  – referendum.

Fico to myslí vážne

Ako informuje agentúra SITA, strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) dnes podáva v mene 30 poslancov parlamentu návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze s jediným bodom, ktorým je návrh uznesenia na vyhlásenie referenda.

Na dnešnej tlačovej konferencii to povedal predseda Smeru-SD Robert Fico. Cieľom referenda je, ako uviedol, opýtať sa občanov Slovenskej republiky, či sú za to, aby bolo súčasnej vláde skrátené volebné obdobie.

Akcia Očistec: Obvinení kryli daňové podvody a delili si státisícové úplatky

Určil už aj termín predčasných volieb

Predčasné parlamentné voľby by sa potom podľa Fica mali konať najneskôr do 30. júna 2021. Pod návrh sa podpísalo 26 poslancov Smeru-SD a štyria nezaradení členovia zákonodarného orgánu Ján Podmanický, Filip Kuffa, Štefan Kuffa a Tomáš Taraba.

zdroj: TASR/Jaroslav Novák

„Vládna koalícia pravdepodobne odmietne rokovať o tomto bode programu. Ak sa to stane, strana Smer-SD začne rokovať so všetkými zainteresovanými stranami na Slovensku, ktorých súčasná koronakríza a vládne opatrenia postihujú. Nemáme inú odpoveď, pretože u členov vlády neplatí odbornosť, profesionalita, demokratické princípy, iba takýto ústavný nástroj,” priblížil Fico.

Pellegriniho anketa o referende: Počíta ľudí, ktorí nehlasovali a „nie“ neberie ako odpoveď

Iniciatívny je aj Peter Pellegrini

Nezaradený poslanec Národnej rady SR (NR SR) a líder strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) Peter Pellegrini v utorok 24. novembra ozrejmil, že ak bude celoplošné testovanie na ochorenie COVID-19 povinné, strana Hlas-SD by mohla počas čakania pred odbernými miestami spustiť zber podpisov na vyhlásenie referenda.

Doplnil, že to dáva skôr do pozornosti vlády. Strana už v utorok 17. novembra spustila internetovú anketu, v ktorej sa ľudí pýta, či súhlasia so skrátením volebného obdobia NR SR.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech