KOMENTÁR: Ficova emotívna tlačovka sa stane legendárnou

fico
TASR/Martin Baumann

Len si to predstav. Žiješ v krajine, kde sú podozriví z ťažkých zločinov a korupcie policajti, sudcovia či dokonca bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti. Do tohto celého ešte nesmieš zabudnúť na celkom hrubý mafiánsky zoznam a vraždu dvoch mladých a nevinných ľudí. Všetko toto sa dialo za vlád Roberta Fica.

No a bývalý premiér sa dnes postavil pred novinárov. Opäť virtuálne potľapkal po pleci človeka, ktorého rieši NAKA  pre viaceré trestné činy.

Bašternákovi sa jeho luxusný majetok možno nepodarí pred štátom skryť. NAKA začala trestné stíhanie

Ono sa to celé podobá na veľmi dobre napísaný krimi bestseller, ktorého dej sa blíži do akéhosi „šťastného konca“.

Kiežby to bola kniha. A kiežby sme sa blížili ku koncu.

Pravdou však je, že je to realita, na Slovensku. A máme pred sebou ešte dlhú cestu.

NAKA ide ako mašina

Dnes pred domom bývalého šéfa policajtov Tibora Gašpara stálo 8 policajných vozidiel. Muži zákona v skorých ranných hodinách v rámci akcie Očistec zadržali a obvinili viacero osôb. „S obvinenými osobami aktuálne prebiehajú procesné úkony, preto sa nebudeme k prípadu bližšie vyjadrovať,“  informovala hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

V čase koronakrízy, keď bojujeme o zdravie a životy, išlo veľa vecí do úzadia a spoločnosť im nevenovala takú pozornosť, ako by to bolo trebárs pred rokom. Mali sme to možnosť vidieť už pri špeciálnom prokurátorovi Dušanovi Kováčikovi. Toho NAKA obvinila z niekoľkých závažných skutkov, okrem iného zo spolupráce so zločineckou skupinou, z prijímania úplatku, zo zneužitia právomoci verejného činiteľa, ale aj z korupcie. A to bola veľká vec.

NAKA zadržala prokurátora Kováčika známeho z Kočnerovej Threemy. Je obvinený z korupcie

Mimochodom, aj toho bývalý premiér pochválil za dobrú robotu.

Prešlo len pár dní a verejnosť sa opäť nestíha čudovať, aké prehnité Slovensko zvnútra môže byť. Vo vyspelých krajinách sa totiž bežne nestáva, že zatýkajú ľudí takéhoto kalibru – dôležitého muža v oblasti justície, šéfa policajných zložiek či sudcov. My sme si už ale akosi zvykli.

Čo povie Fico?

Od rána snáď celá spoločnosť čakala, ako bude reagovať človek, za ktorého bačovali spomínaní ľudia mnoho rokov. Dalo sa očakávať, že Robert Fico bude naozaj emotívny, miestami vulgárny a hlavne nahnevaný. To sa potvrdilo a mali sme možnosť vidieť oveľa viac. Z jeho vystúpenia sršalo hneď na prvý pohľad niekoľko surových a do očí bijúcich emócií – čistá zlosť, nenápadné zúfalstvo a miestami papalášstvo.

Fico nám ukázal, alebo teda aspoň chcel ukázať, že sa nemá čoho báť. Nuž, zazneli z jeho úst viaceré tvrdenia a všetci si ich budeme pamätať. A to hlavne preto, že skôr či neskôr veci začnú dávať väčší zmysel.

NAKA má pod drobnohľadom čoraz viac ľudí, o ktorých sa za posledné roky narozprávalo skutočne veľa. Marian Kočner, Norbert Bödör, Ľudovít Makó ale aj vyššie spomínaní (a mnohí ďalší) určite majú čo povedať. Veď sa stačí pozrieť len na Moniku Jankovskú, tá je obvinená z korupcie a marenia spravodlivosti. Vypovedala na Úrade špeciálnej prokuratúry deväť hodín.

Nikomu sa nechce „sedieť“.

Mimochodom, aj tú bývalý premiér pochválil za dobre odvedenú robotu.

Akcia Očistec: Obvinení kryli daňové podvody a delili si státisícové úplatky

V jednom mal Robert Fico pravdu. Zatiaľ netreba vynášať rozsudky a musíme si počkať. No a Slovensko počká.

Premiér Igor Matovič momentálne sedí doma v karanténe, no internet si zaplatil. Za posledné hodiny doslova zaplavil svoj profil svojimi názormi a postojmi. „Prvý týždeň sme zaujali svet zatknutím hlavy špeciálnej prokuratúry Kováčika,.. a druhý týždeň zatknutím osobných priateľov dvoch predošlých premiérov, ktorým odovzdali do rúk vedenie Policajného zboru a tí do rúk mafie,“ napísal okrem iného.

Nuž, Matovičovi môžeme vyčítať všeličo, no jedno treba uznať – on a ľudia okolo neho, zdá sa, rozviazali ruky polícii. 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech