Figment VR: Virtuálna realita, ktorú chcem vyskúšať!

  • Je s ním možné preskúmanie úžasných miest – od Mt. Everestu až po Veľký bariérový útes. Figment VR je vôbec prvým cenovo dostupným prístrojom na sledovanie virtuálnej reality, ktorý je súčasťou krytu na mobilný telefón.
image_1448460655.jpeg
  • Je s ním možné preskúmanie úžasných miest – od Mt. Everestu až po Veľký bariérový útes. Figment VR je vôbec prvým cenovo dostupným prístrojom na sledovanie virtuálnej reality, ktorý je súčasťou krytu na mobilný telefón.

 

Pomocou virtuálnej reality sa môže divák ponoriť do digitálnych zážitkov, ktoré zatiaľ nikdy na vlastnú päsť nevyskúšal a možno sa mu to nikdy ani nepodarí. Zažije tak lezenie na najvyššie hory sveta, koncertovanie s rockovými hviezdami alebo bude obraňovať Zem pred nepriateľskými mimozemšťanmi. Virtuálna realita (ďalej iba VR)  je naozaj úžasná, no doteraz nebola až taká dostupná ako by mohla byť s Figment VR.

 

 

Problémom prístrojov VR je to, že sú celkom veľké. Tým pádom nedovoľujú svojim majiteľom zažívať zábavu kdekoľvek sú. Podobným problémom trpia aj tie najlepšie fotoaparáty, kde podobne, ako pri fanúšikoch VR, platí „najlepší je ten, ktorý máte práve po ruke“. Taký Oculus Rift je síce skvelý, no pripúta ťa ku stolu a je tiež pomerne drahý. Ďalším významným krokom v evolúcii tejto oblasti je Google Cardboard, ktorý je síce cenovo dostupný, no stále priveľký na to, aby si ho mohol nosiť všade so sebou. Predstav si, že si ráno čítaš noviny čakajúc v rade na kávu. Zrazu zbadáš, že máš možnosť daný príbeh „zažiť“ vo forme VR, no to bude možné až po tom, čo sa dostaneš domov. Dovtedy na to však pravdepodobne zabudneš.

 

Najlepší prístroj na sledovanie VR je ten, ktorý máš práve vo vrecku. Figment sa s pomocou tvojho iPhone-u postará o úžasné virtuálne dobrodružstvá. S jeho pomocou je sledovanie dychberúcich filmov, koncertov, turistických destinácií a hranie hier jednoduchšie ako by si si možno myslel.

 

Pripevni si ho na mobil a užívaj si VR vždy a všade. 

Kryty Figment sú dizajnované tak, aby ochránili tvoj iPhone a zároveň si zachovali úzky profil a nebránili fungovaniu ostatných funkcií mobilného telefónu. Ani jedno z tlačidiel pre porty, kamery a iné funkcie nie je zakryté a nejakým spôsobom blokované.

 

 

Jeho tvorcovia vedeli, že na to, aby si mohol Figment nosiť stále so sebou, musí fungovať hlavne ako kryt na telefón. Ako som už spomínal, Figment je elegantne zabudovaný do krytu na iPhone. Zmestí sa do vrecka, takže si ho môžeš vziať všade so sebou. A keďže ide o kryt na telefón, tak si ho so sebou všade skutočne aj zoberieš. Figment je navyše kompatibilný takmer so všetkými VR aplikáciami.

Figment VR je (zatiaľ) navrhnutý pre iPhone 6, 6s, 6 Plus a 6s Plus a dostupný bude v bielej a čiernej farbe. Bude ti taktiež slúžiť ako elegantný stojan na telefón a jeho cena bude v priemere len o 10 eur vyššia ako je cena klasického krytu na iPhone.

 

 

Odolnosť

Figement je dostatočne odolný aj napriek tomu, že váži len niečo cez 50 gramov. Je vyrobený z polykarbonátu potiahnutého silikónovým kaučukom pre jeho zvýšenú ochranu. Pohyblivé časti sú vyrobené z vysoko kvalitného anodizovaného hliníka a šošovky sú odolné proti poškriabaniu.

 

Myslím, že Figment VR je tým správnym krokom vo vývoji prostriedkov na sledovanie virtuálnej reality. Tie by mali byť dostupné či už cenovo, tak aj v rámci ich používania. Tieto aspekty dovolia širokému spektru ľudí nazrieť do virtuálneho sveta. Tí sa následne budú môcť sami rozhodnúť, či si kúpia drahší a kvalitnejší prístroj, alebo bude práve Figment pre nich prvým aj posledným nazretím do virtuálnej skutočnosti. Budúcnosť bude vo veľkej miere (aj) virtuálna, či sa nám to páči alebo nie. Ako budú ľudia, ktorí na skutočné zážitky nedajú dopustiť, tak budú aj tí, ktorí preferujú  pohodlie domova, resp. iného miesta, kde takéto dobrodružstvá nezažijú. Predpokladám, že aj samotný Figment sa bude do budúcna vyvíjať spolu s virtuálnou realitou. To však už závisí od toho, či sa na trhu uchytí a nájde si svojich fanúšikov. Predpoklady na to určite má a požiadavky trhu by mal spĺňať.

  

Zdroj: Kickstarter.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech