Filip predal firmu, presťahoval sa na Kostariku a postavil rajský rezort v džungli. Cena za noc ťa prekvapí

  • Mladý podnikateľ si plní sen v Južnej Amerike
  • Vybudoval si tu projekt, aký inde nenájdeš
BoysPlayNice
  • Mladý podnikateľ si plní sen v Južnej Amerike
  • Vybudoval si tu projekt, aký inde nenájdeš

Nad plážou Hermosa (španielsky krásna, pozn. red.), neďaleko kostarického mestečka Uvita, sa v prudkom svahu tropickej džungle s rozlohou 2,5 ha ukrýva rezort Art Villas. Projekt Coco je jeho súčasťou a je unikátnym príkladom hravej, glampingovej, udržateľnej a modernej tropickej architektúry. 

Keď investor oslovoval architektov, prial si vytvoriť miesto, kde sa luxus aj dobrodružstvo prelína s okolitou prírodou. Miesto, kde si vyčistíš myseľ a ktoré sa ti zaryje hlboko do srdca.

Zakladateľom celého projektu je Filip Žák, spoluzakladateľ firmy Eyelevel, ktorá po celom svete navrhovala a vybavovala obchody značiek ako Adidas, Nike, Starbucks či Dior.

Filip je aj vášnivým cestovateľom a pri jednom z jeho backpackerských výletov mu učarovala divoká Kostarika. Rozhodnutie začať si budovať sen o živote v trópoch urobil hneď, ako sa mu naskytla možnosť výhodne predať jeho firmu americkej spoločnosti InnerWorkings, informuje Czechcrunch.

„Potreboval som zažiť ten pocit, že už nič nemusím robiť. A keď sme Eyelevel predali, tak to bola tá najvhodnejšia chvíľa. Mal som možnosť zamýšľať sa, ako chcem žiť,“ povedal.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa ArtVillas Costa Rica (@artvillascostarica)

Filip sa na architektov z ARCHWERK obrátil s jasnou výzvou. Chcel postaviť jednoduchými prostriedkami a z miestnych materiálov luxusné, ale pritom dobrodružné bývanie prinášajúce zážitok bezprostredného pobytu v kostarickej džungli.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: Czechcrunch, Archwerk, Formafatal, artvillas.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá