Filmová spoločnosť si vystrelila z internetových pirátov s ich KickassTorrents klonom

  • Internetové pirátstvo je tŕňom v oku celého filmárskeho priemyslu, a hoci sa filmárske spoločnosti snažia brániť, piráti sa vždy vynájdu. Filmová a distribučná spoločnosť Romaly sa však vynašla tiež a pre internetových pirátov si pripravila malú nachytávku so zaujímavým prekvapením.
niall-horan-joins-gogglebox-1
oceanup.com
  • Internetové pirátstvo je tŕňom v oku celého filmárskeho priemyslu, a hoci sa filmárske spoločnosti snažia brániť, piráti sa vždy vynájdu. Filmová a distribučná spoločnosť Romaly sa však vynašla tiež a pre internetových pirátov si pripravila malú nachytávku so zaujímavým prekvapením.

Na stránke Legaltorrents.net možno nájsť torrenty k najnovším filmom, ktoré sú práve v kinách. Po kliknutí na názov filmu sa užívateľom zobrazí rozhranie, aké už veľmi dobre poznajú, samozrejmosťou sú informácie o filme a parametre sťahovaného súboru.  Na stránke sa dokonca nachádza aj magnet link ku každému torrentu. Čo je však zaujímavé je to, že stránka sa na prvý pohľad až nápadne podobá na notoricky známu stránku KickassTorrents, má rovnakú farebnú schému, fonty a dokonca aj podobné logo. Ale nič čudné na tom byť nemusí. Po kliknutí na magnet link sa užívateľovi spustí klasické torrentové sťahovanie a film sa stiahne. Stále nič nenasvedčuje tomu, že tu niečo nesedí.

Zdroj: thenextweb.com

Po stiahnutí filmu sa však žiadny divácky zážitok nekoná. Torrenty totižto neobsahujú želaný film, ale iba krátky trailer a následné upozornenie s informáciami o tom, prečo je internetové pirátstvo nezákonné. Spoločnosť Romaly však internetovým pirátom nechcela iba kázať a za tento prank si pre nich pripravila malú odmenu. V prvých týždňoch po spustení mohli užívatelia na stránke zadať svoju mailovú adresu získať tak lístky do miestneho kina úplne zadarmo.

„Vytvorením našej vlastnej torrentovej stránky chceme osloviť tých, ktorí stále vykonávajú túto ilegálnu činnosť a rozšíriť povedomie o tomto probléme prostredníctvom pozitívneho odkazu,“ hovorí Alonso Solís, marketingový manažér spoločnosti Romaly.

„Lístky chceme poskytnúť preto, aby užívatelia nezabudli, že kino je úplne odlišný zážitok, než obrazovka počítača. Kino vám poskytuje priestor, kde môžete zabudnúť na to, kto ste a tú hodinku alebo dve venujete iba sebe,“ hovorí Solís na margo poskytovania lístkov do kina.

Zdroj: pixabay.com

Aj keď tento nápad bol skvelý, spoločnosť Romaly to tak úplne nedomyslela. Krátko po spustení stránky sa torrenty nedali stiahnuť, pretože nemali žiadnych seederov. Neskôr sa informácie o tejto falošnej stránke rozšírili do celého sveta a dnes už torrenty znova fungujú, avšak bez možnosti získať lístky zadarmo.

Aj keď sa spoločnosti Romaly nepodarilo jej myšlienku celkom preniesť do reality, originálny nápad sa jej uprieť nedá. Svojím netradičným prístupom si urobila celkom slušné promo a dostala sa do povedomia užívateľov internetu po celom svete. Problém s internetovým pirátstvom tým síce nevyriešila, ale palec hore si rozhodne zaslúži.

 

Zdrojový článok: thenextweb.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK