Firma zo Starej Turej dodá do našich nemocníc stovky pľúcnych ventilátorov

  • Spoločnosť Chirana Medical dodá do slovenských nemocníc 300 špičkových pľúcnych ventilátorov
sitt
SITA, TASR - Radovan Stoklasa
  • Spoločnosť Chirana Medical dodá do slovenských nemocníc 300 špičkových pľúcnych ventilátorov

Potvrdil to premiér Igor Matovič a minister zdravotníctva Marek Krajčí po stretnutí s predstaviteľmi firmy Chirana Medical. Nakoniec sme sa dohodli na kľúčovej dohode pre slovenských pacientov, nikto dnes nevie, kto z nás bude tým pacientom a bude potrebovať pľúcnu ventiláciu,” vyjadril sa Igor Matovič.

Zdôraznil, že ide o kľúčový prístroj na to, aby život pacienta, ktorému zlyhávajú pľúca, mohol byť zachránený. Potvrdil, že tieto prístroje sú absolútnej svetovej špičky a vyrábajú sa práve v Starej Turej.

Som veľmi rád, že sme sa dokázali dohodnúť, že bude zvýšená produkcia na 4-násobok týchto pľúcnych ventilácií, v záujme toho, aby sme dokázali uspokojiť potreby, ktoré ako Slovensko máme,” povedal.

🔴🎥Chirana Medical dodá do slovenských nemocníc 300 špičkových pľúcnych ventilátorov!🏥 Premiér Igor Matovič a minister zdravotníctva Marek Krajčí po stretnutí s predstaviteľmi firmy Chirana Medical.

Gepostet von OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti am Samstag, 4. April 2020

Podľa Inštitútu zdravotnej politiky, by sme niekedy v polovici júla na Slovensku mali potrebovať 1000 pľúcnych ventilátorov. V tejto chvíli ich máme len 500.

Premiér informoval, že uzavrel dohodu o tom, že Chirana Medical vyrobí pre slovenské nemocnice 300 pľúcnych ventilácii do konca júna.

My ako spoločnosť, všetci, čo tu žijeme, sa musíme rozhodnúť, akým spôsobom znížiť riziko, aby nám chýbali pľúcne ventilácie v tej kľúčovej chvíli,” dodáva premiér.

Pripustil, že stojíme aj pred otázkou či nepríde k sprísneniu niektorých hygienických štandardov a niektorým našim slobodám, ktoré si pre dnes naďalej doprajeme, ale ktoré zároveň ohrozujú tých najzraniteľnejších.

Zdroj: OĽANO

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech