Fitká sú zatvorené, ale makať na sebe môžeš aj doma. Týchto 10 aplikácií ťa dostane do formy

  • Zatvorené posilňovne ešte nemusia nutne znamenať, že športu je koniec
  • Dnešná doba našťastie ponúka mnoho alternatív, ako sa udržiavať vo forme aj doma
  • Pripravili sme pre teba zoznam aplikácií, ktoré ti pomôžu na ceste za tvojou vysnívanou postavou
workout
Unsplash/Jenny Hill, Unsplash/Hayley Kim Design
  • Zatvorené posilňovne ešte nemusia nutne znamenať, že športu je koniec
  • Dnešná doba našťastie ponúka mnoho alternatív, ako sa udržiavať vo forme aj doma
  • Pripravili sme pre teba zoznam aplikácií, ktoré ti pomôžu na ceste za tvojou vysnívanou postavou

Lockdown nepriaznivo pôsobí nielen na naše psychické, ale aj fyzické zdravie. Posilňovne, plavárne aj telocvične sú zatvorené a mnoho ľudí tak nemá priestor ani motiváciu cvičiť.

Ak si chceš ale aj napriek tomu splniť svoj novoročný plán a v novom roku byť fit, nemusíš zúfať. Pripravili sme pre teba zoznam aplikácií, vďaka ktorým zvládneš cvičiť aj v pohodlí domova či okresu.

Všetky aplikácie sú kompatibilné s operačnými systémami Android a iOs a väčšina z nich je zadarmo, pričom niektoré ponúkajú aj rozšírené platené verzie.

Nike Run Club

zdroj: Nike Running Club

Beh je v dnešnej dobe jedným z najobľúbenejších športov. Dá sa praktizovať, aj keď sú zatvorené posilňovne a človek vďaka nemu strávi čas na čerstvom vzduchu.

Medzi jednu z najobľúbenejších aplikácií medzi bežcami patrí Nike Run. Aplikácia ti pomôže nastaviť si svoj bežecký cieľ, vďaka čomu uvidíš, aký pokrok si dosiahol. Pripojiť sa tiež môžeš aj k výzvam cudzích ľudí, aby súťaživosť zvýšila tvoj výkon.

Vďaka GPS máš tiež presne pod kontrolou, akú dlhú trasu si odbehol, a akým tempom. Za tvoje úspechy získaš v aplikácii odznaky, ktoré ťa budú motivovať behať viac. Svojím výkonom sa môžeš pochváliť kamarátom na sociálnych sieťach a aplikácia je tiež kompatibilná so smart hodinkami.

 

Nike Training Club

zdroj: Nike Trainig Club

 Z dielne Nike vyberáme aj druhú aplikáciu. Tá je tentoraz zameraná na fitness a používať ju môžeš aj vtedy, ak si úplný začiatočník. Doma na to nepotrebuješ žiadne vybavenie, stačí ti pevná vôľa a chuť si zamakať.

Aplikácia ponúka tréningy na všetkých úrovniach – pre amatérov aj ľudí zvyknutých tráviť každý druhý deň v posilňovni. Vybrať si v nej vieš cviky zamerané na každú časť tela, a to s rôznou intenzitou aj časovým intervalom. Cvičiť tak môžeš 5 až 60 minút denne.

Aj táto aplikácia ti pomáha objaviť svojho súťaživého ducha, keďže si do nej môžeš pozvať kamarátov a svoje športové výkony si tak môžete porovnávať.

Runtastic

zdroj: Runtastic

K behu sa ešte vrátime. Ak tie nie je sympatická aplikácia Nike Run, mnoho bežcov s obľubou siaha práve po Runtastic vytvorenou pod záštitou Adidas.

Dokonca to vyzerá tak, že práve táto aplikácia je u bežcov o niečo obľúbenejšia, keďže na Google Play aj v App Store má o niečo vyššie hodnotenie ako už spomínaná verzia od Nike.

Runtastic zaznamenáva údaje akými sú tempo behu, odbehnutá vzdialenosť a trasa behu. Všetky údaje sa tiež ukladajú, a tak si svoje výkony môžeš porovnať s tými z minulosti a lepšie tak sledovať svoj progres.

C25K Trainer

zdroj: C25K

Ak si ešte nikdy nebehal, ale v novom roku si si dal predsavzatie, že s tým začneš, táto aplikácia je pre teba ako stvorená. C25K Trainer totiž v preklade znamená „Od gauča k zabehnutiu 5 kilometrov“.

Ponúka 9-týždňový tréningový plán, ktorého keď sa budeš držať, zabehneš svojich prvých 5 kilometrov bez prestávky. V začiatkoch sa beh strieda s chôdzou, takže nehrozí, že by si precenil svoje sily a domov sa vrátil po 10 minútach s pocitom, že bežecké topánky už nikdy nechceš vidieť.

Aplikácia od teba nechce, aby si behal každý deň, čas si stačí nájsť iba 3-krát do týždňa.

Športuješ počas lockdownu?

7 minute workout

zdroj: 7 minute workout

Keď ľudia necvičia, najčastejšie sa vyhovárajú na to, že nemajú čas. Pri tejto aplikácii si ho však nájde každý, pretože sedem minút denne má aj ten najviac zaneprázdnený človek. A sedem minút denne je presne ten čas, ktorý nám stačí na zlepšenie zdravia.

Aplikácia je zameraná na krátke a precízne cviky, ktorých efektívnosť je podložená vedeckými výskumami. Môžeš si v nej vybrať, na ktorú časť tela sa chceš zameriavať a po 30 dňoch by malo byť na tvojom tele vidieť prvé zmeny.

Endomondo

zdroj: Endomondo

Aplikácia funguje ako tvoj osobný tréner. Nezameriava sa na jeden šport, a tak ju môžeš používať pri behaní, bicyklovaní, ale dokonca aj pri turistike a ďalších 40 športoch.

 

Behanie každý deň je nesmierne dôležité. Týchto 8 dôvodov ti dokáže, prečo

Ponúka personalizovaný tréningový plán, intervalové tréningy, trackovanie GPS trasy a možnosť sledovať svoje ciele. Tie ti môžu skontrolovať aj tvoji priatelia, a tak ťa pri tréningu motivovať.

Zvukový tréner ťa počas tvojho výkonu povzbudzuje a informuje o priebehu tréningu. Aplikácia je kompatibilná s viacerými fitness zariadeniami, takže rovnako dokáže zaznamenávať aj tvoju tepovú frekvenciu.

Strava

zdroj: Strava

Navrhnutá športovcami pre milovníkov športu. Na aplikácii sa podieľali profesionálni atléti, takže rady a motiváciu budeš získavať od tých najlepších.

Aplikácia odhalí tvoju fyzickú zdatnosť a ďalej ju bude rozvíjať. Môžeš si vybrať, či sa budeš venovať behu, bicyklovaniu alebo plávaniu.

Jej súčasťou sú tiež vopred nastavené trasy v tvojom okolí, ktorými sa môžeš vydať. Motiváciu ti zase zlepší plnenie rôznych výziev, do ktorých môžeš ísť so svojimi kamarátmi, alebo sa pridať k športovým klubom. Samozrejmosťou je mapovanie trasy cez  GPS a následné ukladanie.

Strong

Ak si sa športu venoval aktívne už pred lockdownom a návšteva posilňovne patrila medzi tvoju rutinu, máme aplikáciu aj pre teba. Je určená pre pokročilejších športovcov, ktorí majú za cieľ aj naďalej zostať vo forme.

Strong ti ponúka možnosť vyskladať si vlastnú zostavu cvikov, pričom v aplikácii ich nájdeš viac ako 100 – vrátane kardia. Preto kým ti súčasná situácia nedovoľuje vrátiť sa k tvojim obľúbeným strojom, siahnuť môžeš aspoň po tejto aplikácii.

Yoga Studio

zdroj: Yoga studio

Joga pre začiatočníkov aj pokročilých, zaneprázdnených, ale aj tých, ktorí sa chcú cvičeniu venovať naplno. Súčasťou aplikácie je 280 rôznych cvikov, ktoré obsahujú podrobný popis cvičení aj video v HD kvalite. Okrem najrôznejších druhov jogy v aplikácii nájdeš aj meditácie.

Ako dlho budeš cvičiť je iba na tebe, nájdeš tu cviky na 5 minút, ale aj na celú hodinu. Aplikácia je síce platená, ale počas prvého týždňa si ju môžeš vyskúšať zadarmo a tak zistiť, či ti vyhovuje. Ber to však tiež ako motiváciu – ak už si za ňu raz zaplatil, bude ťa to motivovať v tom, aby si s cvičením nesekol hneď na začiatku.

V tejto drevenici nenájdeš bryndzové halušky a pálenku, ale jógu, ajurvédu a kváskový chlieb

My Fitness Pal

zdroj: My Fitness Pal

Pri snahe o zhodenie pár kíl nesmieme zabúdať ani na správnu a vyváženú stravu. Práve táto aplikácia ponúka služby, ktoré ti pri chudnutí pomôžu.

V aplikácii si môžeš zaznamenávať, koľko kalórií za deň prijímaš, čo ti uľahčí databáza s viac ako 11 miliónmi jedál z celého sveta. Aplikácia slúži ako nutričný poradca a tréner zároveň.

Vďaka skeneru aplikácia dokáže nasnímať čiarový kód potravín a automaticky tak započítať kalórie do tabuľky. Zároveň je kompatibilná s aplikáciami ako Runtastic, Endomondo či Strava, čiže dokáže efektívne zaznamenávať nielen tvoj príjem, ale aj výdaj energie.

Zdroj: Obchod Play

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech