Fľaša, ktorá instantne filtruje a vyčistí vodu

  • Nájsť pitnú vodu sa vo svete stáva stále ťažšou úlohou, hlavne pre ľudí v pomaly sa rozvíjajúcich krajinách. Zdroje ich pitnej vody boli znečistené v dôsledku ilegálnych enviromentálnych aktivít.
maxresdefault
  • Nájsť pitnú vodu sa vo svete stáva stále ťažšou úlohou, hlavne pre ľudí v pomaly sa rozvíjajúcich krajinách. Zdroje ich pitnej vody boli znečistené v dôsledku ilegálnych enviromentálnych aktivít.

V snahe pomôcť ľuďom v takýchto krajinách vzniklo už viac zaujímavých projektov. Jedným z najznámejších je napríklad Lifestraw.

Ďalší zaujímavý startup, ktorý sa venuje tejto problematike vznikol v Amerike. Grayl vytvoril jedinečnú fľašu, ktorá dokáže prečistiť kontaminovanú vodu tak, že je v priebehu krátkej chvíle vhodná na konzumáciu.

cv

foto: youtube.com

Prdukt sa skladá zo samotnej fľaše, ktorá je umiestnená v obale. Je nadizajnovaná tak, že sa ľahko zatlačí dole a tlak, ktorý je pri stlačení vytvorený preženie vodu cez vnútorný filter.

Grayl len nedávno dokončil svoju Kickstarterovskú kampaň a je pripravený spustiť svoju výrobu vo veľkom. Spoločnosť uvádza, že fľaša je vhodná pre všetkých, korí radi cestujú a objavujú iné časti sveta. Fľaša je efektívnym filtračným systémom pre väčšinu vonkajších zdrojov vody. Ľahko sa používa a produkuje čistú vodu za menej ako 15 sekúnd, jej cena je 56 dolárov.

Quest_Trail_Blue_Music_1200x800

foto: thegrayl.com

Dizajnéri uvádzajú, že fľaša je svojim dizajnom chránená voči rôznym baktériám a chorobám, dokáže zničiť až 99.99 percent baktérií. Obsahuje aj uhlíkový filter, ktorý zlepšuje chuť vody a tiež eliminuje vône a pachy. Grayl uvažuje, ako pokračovať v ich invenciách ďalej tak, aby mohli pomôcť čo najviac ľuďom.

Využiteľnosť tejto fľaše oslovila napríklad známeho vedeckého komunikátora Hashema Al-Ghailiho, ktorý uverejnil krátke video o Grayle, v ktorom vysvetľuje, čo všetko fľaša dokáže a ako sa dá využiť.

zdroj: anonhq.com, zdroj titulnej foto: thegrayl.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK