Footshop prichádza s jedinečnou Pride kolekciou v pohybe. Má poukázať na vzájomnú lásku a rešpekt

  • Kolekciu sprevádza špeciálny vizuál s tanečníkmi komunity štýlu Vogue
  • V kolekcii je dúhové tričko, ponožky, klobúk aj batoh na leto
Footshop/Patrik Hopjak
  • Kolekciu sprevádza špeciálny vizuál s tanečníkmi komunity štýlu Vogue
  • V kolekcii je dúhové tričko, ponožky, klobúk aj batoh na leto

Tohtoročné dúhové pochody sú kvôli pandémii zrušené. Svoju podporu LGBTQ+ komunite však môžeš vyjadriť aj inak. Po úspešnej Pride kolekcii z minulého roku sa Footshop aj tentokrát rozhodol obohatiť svoju ponuku o špeciálne „dúhové“ kúsky do tvojho šatníka.

Láska a rešpekt

Pestrofarebné oblečenie, ktoré vzdáva hold LGBTQ+ komunite, má poukazovať na vzájomnú lásku a rešpekt, s ktorou by sme mali pristupovať ku každému, bez ohľadu na to,  aké má obuté tenisky či akému pohlaviu patria jeho city. Novú kolekciu zároveň sprevádza originálny editoriál v pohybe.

Editoriál vznikol s tanečníkmi z komunity štýlu Vogue, ktorá je s touto tématikou veľmi úzko spätá. Naše vyjadrenie podpory nechceme reflektovať len odtieňmi farieb použitých v kolekcii, ale aj zapojením samotných členov komunity do produkcie sprievodných vizuálov editoriálu. Prvýkrát v našej histórii sa nebude jednať o prezentáciu kolekcie v podobe fotografie. Tentokrát sme presedlali na bumerangový formát videa, ktorý dokonale vyjadrí štýl a nekonečnú energiu, ktorú v sebe Vogue ukrýva,“ prezradil Boris Belluš, Brand manažér slovenského Footshopu.

zdroj: Footshop/Patrik Hopjak

Kolekcia na leto

V posledných mesiacoch každého z nás aspoň na istý moment ovplyvnila pandémia koronavírusu. Za iných okolností by posledné týždne patrili po celom svete každoročným Pride pochodom. Všetci sme však tento rok boli nútení spomaliť a vzhľadom na stále pretrvávajúce opatrenia boli aj spomínané pochody zrušené.

HBO GO oslavuje Pride špeciálnymi filmami. Vybrali sme pre teba bezkonkurenčné LGBTI filmy a seriály

Footshop nie je len obchod plný tenisiek, ale aj komunita, ktorá sa snaží spájať rôzne kultúry, skupiny, ale aj jednotlivcov v jednu veľkú rodinu s láskou k móde a životu. Aj z toho dôvodu sa streetwearový predajca rozhodol opäť vytvoriť špeciálnu Pride kolekciu, ktorú rozhýbal aj bez spomínaných pochodov vďaka sérii originálnych boomerangov. 

Pride kolekciu s FTSHP+ motívom tento rok tvorí tričko, tote bag, bucket hat a ponožky. Footshop tieto kúsky ani zďaleka nevybral náhodou. Ide totiž o tie veci, ktoré sa každému z nás spájajú s letom a výletom na pláž. 

zdroj: Footshop/Patrik Hopjak

Pre každého

„Ľudstvo už prešlo obrovský kus cesty, stále však je čo zlepšovať v našich názoroch a prístupe k iným ľuďom. Všade počúvame o rovnoprávnosti a slobode, v posledných mesiacoch sme však na vlastnej koži pocítili, aké to je, ak nám niekto niečo zakazuje či odopiera.

Ľudia z LGBTQ komunity sú však vo väčšej či menšej miere terčom diskriminácie stále, napriek tomu že majú zdravé ruky, študujú a pracujú ako každý jeden z nás. Vo Footshope pristupujeme ku každému zákazníkovi s láskou a rešpektom, bez ohľadu na jeho pohlavie či sexuálnu orientáciu. Rovnako aj táto kolekcia je určená pre každého,“ dodal Peter Kováč, tvorca kolekcie.

Novú Pride kolekciu nájdeš v bratislavskej predajni Footshop na Čulenovej 9, ktorá minulý rok oslávila svoje 3. narodeniny, no tiež na internetovom obchode Footshop.sk

Zdroj: Footshop

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech