Forest skis – buď hipsterom na svahu

  • Vyvíjané na Slovensku s karbónovými technológiami z Mníchova. To sú high-tech handmade freerideové lyže Forest skis.
image_1416830753.jpeg
  • Vyvíjané na Slovensku s karbónovými technológiami z Mníchova. To sú high-tech handmade freerideové lyže Forest skis.

Za týmito hipsterskými lyžami stoja dvaja bratia Viktor a Jakub Devečkovci z Liptovského Mikuláša. Viktor, hlavný vývojár tohto projektu a milovník freeride lyžovania, túžil vytvoriť niečo jedinečné a výnimočné. Forest skis sú handmade produkt, ktorý vytvárajú s úctou k životnému prostrediu. A určite uznáte, že ak sa niekto dá na dráhu handmade vyrábania, inak ako so srdcom sa to robiť nedá. Podľa jeho slov sú lyže vec, ktorá musí pod vami žiť. Musí vás v každom momente tešiť  a musíte cítiť ako pod vami pracuje. Forest skis dovoľujú ľuďom objavovať nové hranice, horizonty a zážitky.

 

 

Výrobe fungujúcich Forest skis predchádzali roky vývoja, štúdia materiálov, tvarov lyží a testovania rôznych možností. No bratov Devečkovcov to neodradilo a podarilo sa im vytvoriť vysokovýkonné lyže, ktoré vás dostanú hocikam budete chcieť.

 

Forest skis majú širokú špicu a dôsledne navrhnutý rocker vďaka ktorým budete mať pocit, že po prašane sa naozaj plavíte. Vybrať si môžete z 3 typov pätiek. Lastovička navrhnutá tak, že vám pomôže pri jazde v úzkych priestoroch alebo lesoch, hravá twin-tipová pätka poskytujúca väčšiu stabilitu pri skokoch vám dovolí jazdiť aj na switch a fin-plutva, ktorá kombinuje vlastnosti oboch predchádzajúcich pätiek.

 

 

Na konštrukciu používajú jaseňovo-osikové drevené jadro kombinované s karbónovými, sklenenými a kevlar aramid vláknami a dyneemou. Inšpirovali sa technológiami, používanými v leteckom priemysle. To všetko dopĺňajú najtvrdšie 48 rockwell hrany, grafitová raceová sklznica a drevený topsheet. Ponúkajú aj úpravy povrchov, dizajnu či tvrdosti lyží.

 

Ak chcete byť na svahu frajerom a túžite sa len tak zbaliť a vybrať sa so svojimi lyžami aj do extrémnych podmienok, Forest skis sú niečo pre vás. Štandardne pár takýchto lyží dostanete za 1100€. Organizované sú aj testovacie jazdy, kde si ich môžete vyskúšať. Pôjdete do toho? :)

 

 

 

Zdroj: forestskis.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK