Geniálna kancelária, ktorá vo svojich priestoroch skrýva aj cyklotrasy

  • Zamestnanci spoločnosti SRAM vnímajú bicyklovanie ako niečo viac, než len záľubu.
B7-Secured-Covered-Bike-Garage-Westwood-Residences
  • Zamestnanci spoločnosti SRAM vnímajú bicyklovanie ako niečo viac, než len záľubu.

Keď sa spoločnosť rozhodne zmeniť pracovisko objedná si firmu Perkins+Will aby im vytvorila priestor, ktorý bude zodpovedať ich špecifickým požiadavkám. Výsledkom je 72 000 metrov štvorcových kancelárií s cyklotrasami, priestor pre stojany, tiež umývacia stanica, priestor na nafúkanie kolies. 

bikeOffice3

Spoločnosť SRAM verí, že bicykle vedia zmeniť životy a preto v ich novej kancelárií chcú vytvoriť priestor, ktorý pomôže oslavovať ich kultúru. Takto sa vyjadril Fred Schmidt, vedúci pre interiérový dizajn v spoločnosti Perkins+Will.

„Pôvodne sme začali tento projekt v máji 2012,  spoločnosť SRAM sa presťahovala do svojich nových priestorov v máji 2015. Projekt trval tri roky kvôli bývalým chladiarenským budovám, ktoré museli rozmraziť, čo predlžilo proces renovácie. Aktuálny proces návrhu trval 18 mesiacov“.

SRAM; Chicago, IL

Firma dostala zoznam cieľov zo strany vedúcich pracovníkov SRAM, ktorý zahŕňal prvky, ako sú súkromie pre HR, flexibilné spoločné priestory, priestor pre obrábanie a testovanie dielov, ktoré vyrábali, a rôzne „podporné funkcie“ pre zamestnancov, ktorí jazdia do práce na bicykli.

Bola tam určite výzva pri rozhodovaní o kombinovaní pešej a cyklistickej dopravy v rámci rovnakej kancelárii, ale prístup bol jasne definovaný, tam kde bola premávka sa vytvorila cesta skúšobnej dráhy“ hovorí zástupca firmy.

SRAM; Chicago, IL

Projektový tím vytváral priestor pre zamestnancov, ktorí chodia peši a ktorí bicyklujú. Rýchlosť, akou sa cyklisti premávajú v kanceláriách je síce výrazne nižšia, ako tá na uliciach Chicaga, spoločnosť sa však snažila nasledovať dizajn cyklotrias z ulíc veľkomesta.

Sleduj video aby si si vedel predstaviť, ako takéto pracovisko funguje.

bikeOffice10bikeOffice9bikeOffice8bikeOffice2bikeOffice1bikeOffice4bikeOffice5bikeOffice6bikeOffice7

Zdroj: mentalfloss.com, zdroj fotografii: mentalfloss.com, zdroj titulnej fotografie: newpropertieslaunching.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech