Glance Clock – Slovenka spolupracuje na hodinách, vďaka ktorým zabiješ menej času na svojom smartfóne

  • Nástenné hodiny sa od svojho vzniku veľmi nezmenili. Glance Clock sa rozhodol využiť ich potenciál v spojení s modernými technológiami.
collage
  • Nástenné hodiny sa od svojho vzniku veľmi nezmenili. Glance Clock sa rozhodol využiť ich potenciál v spojení s modernými technológiami.

Glance Clock sú smart nástenné hodiny, ktoré na prvý pohľad vyzerajú viac analógovo ako digitálne.

Medzinárodný tím, ktorého súčasťou je aj Slovenka Gabriela Záhoranská, prišiel s elegantným riešením, ktoré ti nerušivým spôsobom zobrazí najdôležitejšie informácie.

gc-color-overlay_final_v4

Glance Clock sa dokáže zosynchronizovať s množstvom aplikácií vrátane Google Calendar, Gmail, Facebook Messenger, Spotify alebo Uber.

Jediný pohľad na hodiny ti tak dá vedieť s kým sa máš stretnúť, kto ti volá alebo že tvoj Uber čaká pred domom. A pred odchodom si na ňom môžeš skontrolovať počasie.

calendar

Vo svete, kde sme každú chvíľu bombardovaní notifikáciami, je takéto zjednodušenie určite vítané. Priemerný používateľ vezme svoj smartfón do ruky viac ako 1 500-krát týždenne. Glance Clock je šikovným vynálezom, ktorý ti pomôže znížiť čas strávený prokrastináciou na telefóne.

Možno si povieš, že podobný účel plní Apple Watch, no to ťa vyjde asi trikrát drahšie ako Glance Clock.

inside_bright_1

Okrem technologického riešenia sa Glance Clock nemusí hanbiť ani za svoj dizajn. Hliníkový rám a látkový predný panel vyzerajú jednoducho a elegantne. Farebné LEDkové notifikácie sú tiež riešené minimalisticky a vkusne.

Inteligentné hodiny sú cool, no iba čas ukáže či v dobe nekonečného množstva rôznych gadgetov uspejú. Zatiaľ to pre Glance Clock vyzerá ružovo. Za dva mesiace vyzbierali na svojej Indiegogo kampani 417 548 dolárov, čo je 827% ich pôvodnej cieľovej sumy.

ceslv_tchb

Za úspechom kampane stojí okrem samotného produktu aj Gabriela, ktorá má v startupe na starosti marketing.

Ak ťa Glance Clock zaujal, môžeš si ho predobjednať TU. Prvé kusy by sa mali dostať na trh začiatkom budúceho roka.

zdroj fotografií: indiegogo/Glance Clock. See what you need, when you need it.,  zdroj titulnej fotografie: indiegogo/Glance Clock. See what you need, when you need it./LinkedIn/Gabriela Zahoranska

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech