Google Ara je konečne tu!

  • Google zverejnil nové informácie týkajúce sa jeho chystaného smartphonu s názvom Project Ara, ktorý si užívatelia budú zostavovať sami podobne ako Lego.
image_1421307909.jpeg
  • Google zverejnil nové informácie týkajúce sa jeho chystaného smartphonu s názvom Project Ara, ktorý si užívatelia budú zostavovať sami podobne ako Lego.

 

Google je pri výrobe jednotlivých častí, akými sú antény, fotoaparáty, senzory, displeje a batérie závislý na externých dodávateľoch. Všetky tieto komponenty bude možné zakúpiť len cez e-shop Googlu.

Google sa u projektu Ara inšpiroval populárnymi kockami Lego, ktoré sú známe po celom svete. Americký gigant tak bude predávať iba základný rám telefónu a používatelia do neho následne budú schopní pridávať či odoberať jednotlivé funkcie jednoducho tak, že do rámu umiestnia jednotlivé kusy zakúpeného hardvéru. Cena základného rámu telefónu má byť len 50 dolárov.

Vďaka projektu Ara užívatelia nebudú musieť mať v telefóne funkcie, ktoré nechcú. A ak anténa či fotoaparát prestane fungovať, môžu tieto moduly jednoducho vymeniť, namiesto toho, aby menili celý smartphone. Hlavným cieľom inžinierov Google bolo to, aby upgradovanie telefónu bolo čo možno najľahšie.

Projekt Ara začne ako pilotný projekt, počas ktorého Google bude sledovať, ako sa zariadenie používa a vylepšovať jednotlivé procesy. Google zatiaľ vytvoril tri prototypy smartphonu pre rôzne veľkosti displejov. Ako priznáva sám americký gigant, projekt bude silne závislý na externých výrobkoch hardvéru, ktoré musia prichádzať s novými funkciami. Nový e-shop bude jednak miestom, kde používatelia budú môcť kupovať moduly, ale aj tým, kde ich výrobcovia budú môcť predávať.

Vývojári dielov budú musieť jednotlivé moduly zasielať Google, ktorý ich bude preverovať a schvaľovať tak, aby bolo zaručené, že budú fungovať bezchybne.

Projekt bude spustený v Puerto Ricu už tento rok a za ním budú nasledovať ďalšie krajiny.

zdroj: tc, masahble

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech