Google ide hľadať toalety

  • Alebo ako nájsť toalety v Indii.
collagegg
  • Alebo ako nájsť toalety v Indii.

Asi netreba nikomu predstavovať nasledovnú situáciu – ideš si po meste, a zrazu to na teba príde. Príjem tekutín je dôležitý, ale občas sa kapacita tvojho močového mechúra naplní skôr, ako by si si prial. A všetci poznáme ten pocit, keď musíme, no nie je kde. Nič príjemné.

Obyčajne sa musíme spoliehať na najbližší fast food, pokiaľ sa, samozrejme, nenachádzame v nákupných centrách.  A ako to už býva, iný kraj, iný mrav. Nie všade nájdeš toalety, ktoré sa nebojíš použiť.
Teraz si predstav také mesto v Indii. Napríklad Dillí so svojimi 18 miliónmi obyvateľov (a to sem ešte nerátame státisíce turistov) sa s takýmto problémom stretáva deň čo deň. A ak sa chystáš v budúcnosti do Indie, určite budeš rád, že spoločnosť Google prišla s niečím takým jednoduchým, zato o to geniálnejším, nápadom, ktorý ti takto uľahčí dovolenku.

flickr-com

foto: flickr.com

Google spolupracuje s Ministerstvom pre rozvoj miest a chystajú sa spojazdniť Toilet Locator, teda doslova lokátor toaliet. Jej cieľom je presne to, čo už napovedá aj sám názov – nájsť najbližšiu, a v neposlednom rade aj čistú, toaletu v tvojom blízkom okolí. Túto vychytávku budeš mať dostupnú v rámci Google máp, a pomôže ti nájsť nielen toalety, ktoré sú lokalizované vonku, ale tiež v budovách, akými sú nemocnice, stanice metra a už spomínané obchodné centrá.

lolwot-com

foto: lolwot.com

Hľadanie je skutočne jednoduché, pretože funguje presne tak isto, ako keby si v Google mapách hľadal akúkoľvek inú lokalitu. Stačí teda zadať “toilet” či hindské alternatívy “swach” alebo “swachhata”, aplikácia ťa zavedie k najbližším toaletám. A aby to nebolo iba o tom, že ťa aplikácia dovedie k toalete, ako sme spomínali, dbá sa aj o čistotu. Pokiaľ teda vojdeš na toalety, ktoré nevyhovujú tvojim požiadavkám, stačí zanechať recenziu a ľudia, ktorí by sa sem dostali po tebe, budú aspoň vedieť, do čoho idú. Šikovné, nie?

Pilotný projekt Toilet Locator sa spustil 15. novembra a najskôr bude dostupný v regióne National Capital v Novom Dillí, odkiaľ sa neskôr rozšíri aj do ďalších oblastí. Či sa táto funkcia dostane aj do ďalších krajín, zatiaľ nevieme, ale rozhodne by to bola vítaná novinka pre všetkých, ktorí toalety hľadajú častejšie, ako by im bolo milé.

Zdroj: thenextweb.com, zdroj titulnej fotografie: the telegraph/flickr

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK