Google predstavil slúchadlá, ktoré v reálnom čase preložia konverzáciu až do 40 jazykov

  • Google chce lepšie rozumieť svetu. Jeho prekladač sa dostane do slúchadiel.
collageghvg
FB/AppFreakz, Google
  • Google chce lepšie rozumieť svetu. Jeho prekladač sa dostane do slúchadiel.

Google ide vo svojich inováciách na ďalšiu úroveň. Jeho najnovšia technológia aplikuje Google prekladač priamo do praxe a do vašich uší. Rozumieť cudzím jazykom bude tak možno o niečo jednoduchšie.

Google Pixel Buds

Posted by Ere Numérique on Thursday, October 5, 2017

Každý z nás už aspoň raz vo svojom živote použil Google Translate, respektíve Google prekladač. Pomôže s nepoznanými slovíčkami rôznych jazykov, aj keď mu je často vyčítaná nepresnosť. Ešte stále funguje ako univerzálny a často využívaný slovník pre všetkých. Google sa rozhodol v tomto smere posunúť ďalej a predstavuje nové bezdrôtové slúchadlá Pixel Buds.

Slúchadlá sa pripájajú k systému Android alebo k smartfónu Google Pixel, následne dokážu použiť Google asistenta ovládaného hlasom, aby niekomu zavolal alebo pustil hudbu. Okrem toho dokážu priamo prekladať aj iné jazyky. Spoločnosť svoju revolučnú novinku predstavila v San Franciscu.

Budete cudziemu jazyku nielen rozumieť, ale ním aj hovoriť

Zatiaľ to znie celkom dobre. Ste v krajine, kde nerozumiete ani len pozdravu, dáte si do uší Pixel Buds a všetko je zrazu jasnejšie. Takto ideálne Google svoj nový produkt predstavuje. Podľa zamestnanca, ktorý novinku predstavil, nám práve tieto slúchadlá umožňujú spojiť sa so svetom okolo nás úplne prirodzenou cestou. Počutému slovu teda už rozumieme, no čo ak my sami chceme hovoriť? Aj na to majú Pixel Buds riešenie, Google asistent vám odpoveď jednoducho hneď preloží a dokonca ju za vás aj povie. Bežná konverzácia sa tak posúva na celkom inú úroveň.

Google Pixel Buds—wireless headphones that help you do more http://dlvr.it/PsNDWV

Posted by Top 10 SEO on Wednesday, October 4, 2017

Produktový manažér spoločnosti Adam Champy hovorí o posilnení funkcie Google asistent: „Celú silu Google asistenta presúvame do páru slúchadiel, ktoré si môžete so sebou vziať kamkoľvek. Môžete tak ľahko ovládať svoju hudbu, získať tipy na najbližšiu kaviareň, informácie, ako sa k nej dostať alebo viesť konverzáciu s cudzincom bez toho, aby ste vôbec vytiahli svoj telefón.“

Podobné technológie súvisiace s prekladom už existujú, no Google je prvou veľkou spoločnosťou, ktorá sa do niečoho takého pustila. Pixel Buds tak pravdepodobne zasiahnu široký trh spotrebiteľov. Google asistent by mal spolu so slúchadlami zvládnuť až 40 jazykov, oficiálne budú na predaj od 22. novembra.

zdroj: interez.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech