Google prináša riešenie, vďaka ktorému ťa v Chrome už žiadna reklama otravovať nebude

  • Spoločnosť Google sa dala do boja proti reklamám nespĺňajúcim normy.
chrom
facebook.com/chrome
  • Spoločnosť Google sa dala do boja proti reklamám nespĺňajúcim normy.

Podľa Wall Street Journal Google vracia spôsob, ako zablokovať reklamy priamo v prehliadači Google Chrome. Blokovanie reklám by tak bolo súčasťou prehliadača Google Chrome, ktorý sa stal podľa januárového výskumu realizovaného Digital Analytics Program najobľúbenejším prehliadačom v Spojených štátoch.

Tento krok by tak mohol priniesť zásadné zmeny do online reklamného priemyslu. Novinka taktiež nepoteší online médiá, ktoré sú často závisle primárne na zdrojoch plynúcich z reklám, ktoré by sa po novom mohli prestať zobrazovať.

foto:facebook.com/Google

Taktiež to na spoločnosť Google hádže tieň kritiky, keďže je v oblasti digitálnej reklamy jedným z najvýznamnejších hráčov. Ľudia tak Google podozrievajú, že by mohol vlastné reklamy uprednostňovať pred konkurentmi. Podľa výskumnej firmy eMarketer už v roku 2015 malo 25 % užívateľov internetu v USA zapnutú funkciu blokovania reklamy. Predpokladá sa, že do roku 2018 sa toto číslo zvýši na 30 %.

foto:facebook.com/Chrome

Google blokáda by tak mala užívateľov odbremeniť od reklamy, ktorá nespĺňa normy definované Koalíciou pre lepšie reklamy (Coalition for Better Ads). To znamená, že nový reklamný nástroj od Google by mal právo zablokovať všetky reklamy obsahujúce automaticky sa spúšťajúc zvukové alebo video reklamy.

Natívny blokovací program by pre Chrome mohol znamenať odstránenie obchodných záujmov spoločnosti Google, nakoľko vyhľadávací gigant generuje z online inzercie za každý štvrť rok miliardy príjmov. Taktiež by to mohlo predstavovať aj strategický krok, ako odradiť užívateľov od sťahovania iného softvéru, ktorý firma nemá pod kontrolou.

foto:facebook.com/chrome

Predinštalovaný ad block sa v súčasnosti nachádza napríklad v prehliadači ako je Opera. Chrome by so svojím novým systémom mohol udržať na webových stránkach „vkusné“ reklamy, dodržiavajúce štandard. Zároveň by sa postaral aj o blokovanie kúskov, ktoré otravujú životy užívateľov. Momentálne sa polemizuje, či by Google zablokoval len vybranú reklamu alebo aj celú webovú stránku. Táto funkcie je však ešte stále v procese vývoja.

„V súčasnosti úzko spolupracujeme s Koalíciou pre lepšie reklamy ako aj s obchodnými odvetiami, aby sme užívateľom priniesli čo možno najrelevantnejšiu reklamu, ktorá bude spĺňať zadané štandardy,“ –  povedal hovorca Google

zdroj:businessinsider.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech