Grete sa vysmiali nemecké železnice. Odkázali jej, nech zverejňuje pravdu, nie klamstvo

  • Mladá aktivistka Greta Thunberg sa vracia z 12-dňového Klimatického Summitu v Madride, ktorý sa skončil v piatok
  • Včera uverejnila na sociálnej sieti príspevok, že cestuje domov v preplnenom nemeckom vlaku
  • Prepravná spoločnosť Deutsche Bahn však reagovala rýchlo
Spain_Thunberg_Climate_Talks491201667517 (1)
TASR/AP Photo/Andrea Comas
  • Mladá aktivistka Greta Thunberg sa vracia z 12-dňového Klimatického Summitu v Madride, ktorý sa skončil v piatok
  • Včera uverejnila na sociálnej sieti príspevok, že cestuje domov v preplnenom nemeckom vlaku
  • Prepravná spoločnosť Deutsche Bahn však reagovala rýchlo

Podľa informácii amerického portálu CNN, sa okolo Grety opäť rozpútali debaty. Mladá Švédka na svojom Twitteri uverejnila príspevok o nie príliš pohodlnom cestovaní vo vlakoch nemeckej prepravnej spoločnosti Deutsche Bahn. Nemecké štátne linky na jej fotografiu s komentárom reagovali takmer okamžite. Háčik bol v tom, že hoci boli vlaky preplnené, Gréta nemusela skončiť na zemi.

16-ročná aktivistka sa rozhodla podeliť sa so svojimi fanúšikmi aj s cestou z Madridu do Švédska. Zvolila prepravu vlakom. Na nemeckých tratiach sa však pre ňu a ani pre jej veľkú batožinu miesto na sedenie nenašlo. Zložila sa na zem a neodpustila si ani fotodokumentáciu.

Cestujem Nemeckom v preplnenom vlaku. A konečne idem domov!“ píše Greta na svojej sociálnej sieti. Deutsche Bahn následne na to ironizujúc, odpovedali.

Čítaj viac TU>>Greta Thunberg na klimatický summit cestovala tri týždne. Vypočítali sme, koľko CO2 ušetrila

Milá Gréta, ďakujeme, že ste podporou železničnej prepravy prispeli v boji proti zmene klímy! Potešilo nás, že ste boli v sobotu s nami na IC 74 spolu so 100 % zelenou elektrinou. Bolo by však skvelé, keby ste tiež uverejnili informáciu o tom, ako priateľsky a kompetentne sa o Vás náš tím vo vozňoch prvej triedy postaral,“ znela reakcia spoločnosti Deutsche Bahn.

Bola táto reakcia na mieste? Alebo sa možno treba skôr opýtať, prečo fotografia, ktorú spravila a uverejnila Greta Thunberg, vôbec vznikla. Čo je za celým Gretiným aktivistickým bojom?

Je jasné, že bojuje proti klimatickej zmene a motivuje ľudí. No spôsob, akým ona sama funguje vo svete je síce obdivuhodný a pre fanúšikov inšpirujúci, no po tejto informácii sa im môže pokojne javiť ako klamlivý.

Pred pár dňami sa stala osobnosťou roka časopisu Times

Donald Trump s reakciou nenechal na seba dlho čakať. Portál cbsnews prišiel s informáciou, že okrem výsmechu jemu vlastnému sa pridal aj komentár.

Čítaj viac TU>>Osobnosťou roka je Greta Thunberg, tento titul v minulosti získali aj Trump či Merkelová

Greta by mala pracovať so svojím hnevom a potom si s kamarátkou pozrieť starú dobrú klasiku! Upokoj sa, Greta, upokoj sa!“ reagoval. Preto Greta urobila presne to, čo od nej hlava Spojených štátov vyžadovala.

V statuse uverejnenom na sociálnej sieti píše: „ Tínedžerka pracuje so svojím hnevom, práve oddychuje a pozerá starú dobrú klasiku s priateľkou.“

Zdroje: cnn.com, cbsnews.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech