Harabin: Kotleba je Sorosovým agentom, povedal som to už dva roky dozadu. Za youtubera sa nepovažuje

  • Bojovník za spravodlivosť, trestný sudca najvyššieho súdu, zástanca práva a spravodlivosti
  • Tak sa definoval Štefan Harabin v rozhovore pre Startitup v Diskusnom klube
  • V rozhovore sa tiež vyjadril k momentálnej situácii strany ĽSNS, ale aj k pandémii vírusu COVID-19 a voľbám
harabin slovensko politika covid diskusný klub
Štefan Harabin, Youtube/Startitup
  • Bojovník za spravodlivosť, trestný sudca najvyššieho súdu, zástanca práva a spravodlivosti
  • Tak sa definoval Štefan Harabin v rozhovore pre Startitup v Diskusnom klube
  • V rozhovore sa tiež vyjadril k momentálnej situácii strany ĽSNS, ale aj k pandémii vírusu COVID-19 a voľbám

Štefan Harabin vyštudoval na Právnickej fakulte Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Sudcovskú prax započal na Krajskom súde v Košiciach v roku 1983, kde súdil aj po Nežnej revolúcii. Bol volebným lídrom strany Vlasť a kandidát na post prezidenta.

Dianie v strane ĽSNS mnohí označujú ako začiatok jej rozpadu. „Ja som už takmer dva roky dozadu povedal, že Kotleba je Sorosovým agentom,“ skonštatoval v úvode. Tvrdí, že bol nasadený tajnými službami, aby rozbil národnú vlasteneckú stenu.

Svoje tvrdenie doplnil aj dôkazom. Podľa neho je ním to, že volil za prezidentku Zuzanu Čaputovú. „Jasne sa etablovala ako Sorosov kandidát a priznala sa k tomu,“ tvrdí. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Štefan Harabin (@stefanharabin)

Konkrétnejší dôkaz však nenájdeš, povedal v rozhovore Harabin. „Tí, ktorí mu boli najbližší, vraj zistili, že mu robili murínov v tejto anti-vlasteneckej práci,“ skonštatoval v reakcii na krok Mazureka a Uhríka, ktorí sa rozhodli odísť z vedenia strany po zmene stanov.

Na stolnom tenise sa najviac pestuje vôľa 

Štefan Harabin sa venoval nielen futbalu, ale aj stolnému tenisu. „Pokiaľ išlo o stolný tenis, na regionálnej a krajskej úrovni som neprehrával,“ poznamenal.

Aj keď sa stalo, že prehrával piaty set, podarilo sa mu zápas zvrátiť. Práve preto považuje stolný tenis za aktivitu, kde sa najviac pestuje vôľa. To, čo tým chcel povedať je, že keď ide človek za svojou pravdou a víťazstvom, nikdy sa nemôže poddať. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Štefan Harabin (@stefanharabin)

Tieto veci úzko súvisia aj s kandidatúrou na prezidenta. Na otázku, či sa už zmieril s porážkou, odpovedal, že vzhľadom na to, ako viedol volebnú kampaň, zvíťazil. „O tom, že tu bol volebný podvod, niet sporu,“ poznamenal.

Podľa Harabina boli zarátané falošné voličské hlasy a prokurátor spolu s Ústavným súdom hlasy odmietli prepočítať. Keďže Ústavný súd do inaugurácie nerozhodol o ústavnej sťažnosti Harabina, nemohla podľa neho inaugurácia byť. 

„Oni tým pochovali celú justíciu,“ povedal. Tým, že išli na inauguráciu prezidentky, rozhodovať už nemohli. Práve svoju prítomnosťou totižto dali najavo, že sťažnosť sudca zamietne.

Kde sa podeli voliči?

Štefan Harabin zverejnil pred parlamentnými voľbami interné prieskumy, v ktorých vychádzalo, že strana Vlasť bude mať viac ako 12 %. Realita však bola iná a strana vo voľbách nezískala ani 3 %. Kampaň strany Vlasť stála 1,3 milióna.

„Ja nie som členom strany. Naposledy som bol členom Komunistickej strany Slovenska pred rokom 1989,“ povedal. To teda pre Harabina znamená, že prijal ponuku strany Vlasť, priniesol program a značku, no technicko-organizačné finančné záležitosti ostávajú strane. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Štefan Harabin (@stefanharabin)

Harabin tvrdí, že nemá informácie o stave úveru. Podľa neho strana Vlasť fungovala na tej istej platforme, ako ostatné politické strany. Keby bolo niečo nezákonné, stalo by sa to predmetom vyšetrovania.

Na otázku, kde sa podeli voliči, odpovedal volebný líder otázkou: „Vy veríte sčítavaniu hlasov, ktoré je pod kuratelou Esetu?“ V rozhovore sa obracia na sčítavanie hlasov v USA, kde 80 % národa tvrdí, že volilo Trumpa. 

Videá o porušeniach zákonov

V takmer každom videu, ktoré Harabin natočí, poukazuje na porušenie zákona a korupciu. „Vo videu vždy poviem, či podávam trestné oznámenie,“ hovorí. Koľko podnetov ale za posledný rok podal nevedel povedať. 

Ako Harabin povedal, každé video o porušení zákona posiela generálnemu prokurátorovi a policajnému prezidentovi. Za youtubera sa však nepovažuje.

„Zoberte si, že sa tu hovorí o pomeroch vo väznici a slovenská televízia zoberie odborníka, ktorý sa rozumie väzenskému právu na úrovni kotolníka. Bývalému ministrovi spravodlivosti, trestnému sudcovi, predsedovi súdnej rady neumožnia vstup do televízie,“ poznamenal.

To je dôvod, prečo Harabin začal natáčať videá. Tvrdí, že nemá inú možnosť, keďže jeho názory a pravdu všade blokovali. „Necítim sa ako youtuber. Začal som natáčať videá len z toho dôvodu, že ma nikde nechceli pustiť prezentovať názory a opačný názor,“ konštatuje a dodáva, že kanál mu zriadil synovec a peniaze z videí nemá. 

Pandémia je sprevádzaná mediálnou hystériou

Štefan Harabin sa vyjadril aj ku momentálnej pandémii ochorenia COVID-19. „Je to bežná viróza. Žiaľ, je sprevádzaná mediálnou hystériou. Plagiátori, ktorí podvádzali spoločnosť pri získavaní titulu, teraz podvádzajú so štatistikami,“ vyjadril sa. Tvrdí, že dostali spoločnosť do stavu, kedy svojvoľným spôsobom obmedzujú ľudské práva. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Štefan Harabin (@stefanharabin)

„30 rokov sa tu likvidujú nemocnice, znižujú sa stavy lôžok, počet lekárov a zdravotných sestier, peniaze nejdú do nemocenskej aparatúry a my sa teraz čudujeme, že bežná viróza nie je s týmito kapacitami zvládnuteľná,“ konštatuje spolu s tým, že keby 70 miliónov, ktorými boli financované testy, vrazil štát do nemocníc, malo by to oveľa väčší efekt.

Ochorenie COVID-19 je teda podľa Harabina bežná viróza, ktorá má mediálny a hysterický sprievod. Zavádzanie rúšok a testovanie je podľa neho nepotrebné, pretože každý, kto má chrípku, ju vyleží a nejde medzi ľudí.

Vedec Čekan exkluzívne: Na novú mutáciu COVID-19 vakcína nemusí účinkovať

Namiesto vakcíny si dávajú pichať vitamíny

„Dnes sa konflikty nemôžu riešiť vojnou, pretože by planéta bola zlikvidovaná. Tak sa vymyslela covid agenda, v rámci ktorej sa začnú robiť povinné očkovania a covid pasy,“ hovorí.

Harabin sa vyjadril aj k čipovaniu. Prvá etapa začala podľa neho rúškami, testovaním a teraz sa bežne hovorí o očkovaní. V ďalšej fáze, teda v čipovaní, pôjde podľa neho o kontrolu obyvateľstva. 

Očkovaniu proti vírusu COVID-19 neverí. „Dávajú sa očkovať a dávajú si tam pichať vitamíny,“ tvrdí Harabin. Tomu, že je v ampulke naozaj vakcína, by uveril až v momente, keby konzílium lekárov potvrdilo, že to je očkovacia látka. „Ako sudca nikdy nemôžem veriť tomu, čo je v médiách,“ skonštatoval.

Zdroj: Youtube

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK