Hlad nepočká. Toto sú najrýchlejšie fast foody, kde sa naješ kvalitne

  • Zabudni na vysušený kebab alebo studenú pizzu
  • Vybrali sme pre teba najlepšie fast foody, kde na nenaješ len rýchlo, ale aj chutne
fst
TASR; Instagram/reprofoto Grizzly Tacos
  • Zabudni na vysušený kebab alebo studenú pizzu
  • Vybrali sme pre teba najlepšie fast foody, kde na nenaješ len rýchlo, ale aj chutne

Už si to určite zažil. Blížilo sa obdobie obeda, avšak ty si mal skutočne málo času na to, aby si buď vyváral, alebo čakal v reštaurácii niekedy aj hodinu na svoje jedlo. Ľudstvo preto prišlo s krásnym riešením, a tým je fast food. Práve tento rýchly spôsob dodania energie a živín do tela sa stáva čoraz viac populárnym.

Dlho som sa stretával s názormi, že rýchle občerstvenie nie je kvalitné jedlo. A do určitej miery to je stále pravda. Je mnoho nekvalitných fast foodov, ktoré tvojmu telu naozaj neprivodia ten pôžitok. Aj táto téma má však jedno ale. My sme pre teba vybrali tie najlepšie fast food podniky, kde sa naješ rýchlo, ale zároveň kvalitne a hlavne chutne. 

Grizzly Tacos

Grizzly Tacos sa stal už ikonou mexickej kuchyne v Bratislave. Tento podnik si obľúbili mnohí Bratislavčania a na ich mexické špeciality nedajú dopustiť. Súrodenci, ktorí tento podnik vlastnia, v našom článku v minulosti prezradili aj to, že sa nechcú zbytočne hrať na autentickú mexickú kuchyňu, ale naopak, pridať jedlám zaujímavý slovenský twist. Nie vždy to však podľa nich ide. 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Grizzly Tacos (@grizzly_tacos_bratislava)

„Nesnažíme sa byť nasilu autentická mexická taquería. Autenticitu dodržiavame pri receptoch, kde nie je iná možnosť. Sypať slovenský petržlen na tacos, to by asi nešlo. Mexická kuchyňa je najmä hyperlokálna, nevidím dôvod, prečo by sme nemohli nahradiť napríklad v salse mango broskyňou alebo podobne, ak môžeme využiť našu lokálnu čerstvosť.”

Ich prevádzku nájdeš v samom srdci hlavného mesta na Mariánskej ulici. Ich ponuka síce nie je úplne najväčšia, no nájdeš v nej všetko, čo tvoje chuťové bunky potrebujú. Sú to rýchle jedlá, takže na tvoje taco, buritto alebo buritto misku nebudeš ani čakať dlho. 

Orbis

Keď granadiersky pochod môže byť ako kombinácia dvoch príloh hlavným jedlom, prečo by ním nemohli byť aj hranolčeky? Orbis už dlhé roky Bratislavčanom ponúka hodnoverný zážitok Belgicka, akurát na Slovensku.

Tieto hranolky sú skutočne autentické hneď z viacerých dôvodov. Podstatná je správna odroda zemiakov, ich následný narezaný tvar, ale aj príprava. Tá spočíva v dvojitom pražení na hovädzom loji. 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 

„Netvárime sa, že sme najväčší experti na jedlo alebo že sme vynašli najzdravší spôsob rýchleho stravovania. Naším základným pravidlom hodnotenia kvality je poctivosť a pomer cena/výkon. Teda to, ako sa jedlo pripravuje, a to, čo dostaneš, v porovnaní s tým, koľko za to zaplatíš. Na základe toho si vyberáme aj našich dodávateľov,” povedal zakladateľ Orbisu Vladimír Schmidt v našom predošlom článku. 

Ich ponuka sa skladá, okrem hranoliek, z naozaj pestrej škály rôznych street foodových jedál, ktoré tiež zapadajú skvelo do konceptu rýchleho a kvalitného občerstvenia. Ich prevádzku nájdeš v historickom centre Bratislavy na Laurinskej ulici.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá