Honor 8 oficiálne: Nádherný dizajn, duálny 12 MPx fotoaparát a cena od 270 €

  • Honor, ktorý sa už takmer úplne osamostatnil od svojej materskej spoločnosti Huawei, dnes svetu konečne predstavil novú vlajkovú loď Honor 8, na ktorú čakalo množstvo fanúšikov po celom svete.
honor-8-official-02
  • Honor, ktorý sa už takmer úplne osamostatnil od svojej materskej spoločnosti Huawei, dnes svetu konečne predstavil novú vlajkovú loď Honor 8, na ktorú čakalo množstvo fanúšikov po celom svete.

Mnohé špekulácie sa dnes potvrdili a pri prvom pohľade si ihneď všimneme krásny dizajn tvorený sklom. Punc luxusu dotvára 2.5D zahnutie vpredu aj vzadu a jedná sa o podobné riešenie, aké ponúka konkurenčná Nubia pri svojich smartfónoch. Celková hrúbka novinky je len 7.45 mm, pričom hmotnosť sa zastavila na hodnote 153 g. Na zadnej strane, presnejšie v strede zadnej časti nájdeme snímač odtlačkov prstov. Priaznivci kompaktnejších smartfónov určite ocenia úmysly výrobcu, nakoľko Honor 8 prichádza s 5,2-palcovým displejom, ktorý ponúka tradičné FullHD rozlíšenie.

honor-8-oficialne-foto

O dostatočný výkon v roku 2016 sa postará kombinácia procesora Kirin 950 (8 jadier s frekvenciou 2.3 GHz), 3 / 4 GB RAM a 32 / 64 GB interné úložisko. Už tradične máme k dispozícii hneď niekoľko verzií. “Najslabší” variant ponúkne 3 GB RAM + 32 GB interné úložisko. V strede bude pracovať mierne vylepšená verzia, ktorá je odlišná len v 64 GB internej pamäti. Do tretice Honor 8 príde s verziou, ktorá integruje 4 GB RAM a 64 GB úložisko. Sklenená zadná časť skrýva v útrobách 3000 mAh batériu s nabíjaním pri výstupoch 9V/2A. Operačným systémom je Android 6.0 Marshmallow s grafickou nadstavbou EMUI 4.1.

8-15

Prichádzame asi k tomu najväčšiemu lákadlu smartfónu – duálny 12 MPx fotoaparát. Jeden senzor je typu RGB a druhý zachytáva čiernu, respektíve bielu farbu. Obidva snímače sú od spoločnosti Sony a jedná sa o senzory Sony IMX286. Fotografické vlastnosti vylepšuje aj laserové zaostrovanie spolu s duálnou LED diódou. Selfie nadšenci rovnako budú môcť využívať špičkové atribúty. Predný snímač má rozlíšenie 8 MPx a veľkosť pixelov 1.4 μm, čo značí, že selfie fotografie budú krásne a s minimálnym šumom v noci.

8-01

Na koniec ešte spomenieme, že Honor 8 podporuje aj NFC, VoLTE, IR Blaster, DualSIM a 4G pripojenie, no zatiaľ len na tradičnej trojici frekvencií – 1800, 2100 a 2600 MHz. Pri novinke je však viac než isté, že sa dočkáme plnohodnotnej medzinárodnej verzie, ktorá nadviaže na predchádzajúce generácie, ktoré sa úspešne predávajú aj u nás. Nižšie môžete nájsť ceny jednotlivých verzií.

  • Honor 8 (3 GB / 32 GB ROM) – 270 €
  • Honor 8 (3 GB / 64 GB ROM) – 311 €
  • Honor 8 (4 GB / 64 GB ROM) – 338 €

Honor-8-official-04

honor-8-oficialne

honor-8-oficialne(1)

FONY Z CINY

zdroj: fonyzciny.sk, zdroj fotografií: Gizmochina

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech