Huawei prekvapilo úplne novým spôsobom fotenia

  • Dve kamery a len jedna fotografia. Krásne farby a zároveň kvalitné detaily vytvorené pomocou dvoch odlišných kamier, ktoré navzájom spolupracujú. Áno, toto je nový model P9 od Huawei.
huawei_p9_handson_0018
  • Dve kamery a len jedna fotografia. Krásne farby a zároveň kvalitné detaily vytvorené pomocou dvoch odlišných kamier, ktoré navzájom spolupracujú. Áno, toto je nový model P9 od Huawei.

Nová vlajková loď od Huawei ! Model P9 je príjemným prekvapením.

Po mimoriadne elegantnom telefóne Huawei P8 prišla na trh dlho očakávaná novinka model P9. Tešiť sa môžete na fotoaparát aký tu ešte nebol, snímač odtlačkov prstov a výkonnejší procesor. Dizajn ostal rovnaký a telo prešlo jemným zaoblením  čo hodnotíme kladne. Telefón sa drží v ruke veľmi pohodlne a je nadpriemerne výkonný.

 

Ako vyzerá a čo v ňom môžeme nájsť ?

Androidpit-Huawei-P9-Hands-on-LONDON-2-cams-w782

foto: androidpit.com

P9 má hliníkovú konštrukciu vo veľmi tenkom prevedení s mierne zahnutými okrajmi vďaka čomu sa telefón celkovo lepšie drží v ruke. Konkrétne ide o hodnotu 6,95 mm, podarilo sa mu tak prekonať nielen Samsung Galaxy S7 (7,9mm), ale aj IPhone 6s (7,1 mm). Váži 144 gramov, jeho výška je 145 mm a šírka 70,9 mm. Toto sú veľmi príjemné čísla ktoré mu môžu závidieť mnohý konkurenti.
V novom Huawei P9 nájdeme 5,2 palcový displej, ktorý je oproti dnešnému štandardu, pri vlajkových lodiach iba v rozlíšení FULL HD, bežný, používateľ si tento „nedostatok“ ale vôbec nevšimne. Displej má veľmi nepatrné okraje 1,7 mm. Na porovnanie: model Galaxy S7 má 3,07 mm a iPhone 6s zase 4,29 mm.

Je poháňaný 8-jadrovým procesorom Kirin 955 s frekvenciou 4×2,5GHz + 4×1,8GHz a 3GB RAM-kou. O výdrž sa postará  batéria 3000 mAh.

S pamäťou 32GB nám poskytne dostatočný úložný priestor. Fungovať bude na operačnom systéme Android 6.0. K dispozícii je aj model s pamäťou 64GB a RAM-kou 4GB. Tento model je vybavený aj vychytávkami ako napríklad snímač odtlačkov prstov.

Predná kamera bude disponovať ôsmimi megapixelmi. Ale tá najzaujímavejšia novinka je hlavná kamera, ktorá disponuje dvojicou šošoviek s 12 megapixelmi.

 

Hlavná kamera aká tu ešte nebola. A dokonca nie jedna ale dve!

 gizok.com

foto:medyatekno.com

 

Aký význam majú dve hlavné kamery?

Jeden fotoaparát je RGB. Ten slúži na zachytenie farieb. Druhý je monochromatický, ktorý obraz zachytáva len v čiernej a bielej.

Čierno biely obraz? Na čo nám to slúži?

Zatiaľ čo RGB sa plne sústredí na farby obrazu, monochromatický dokáže zachytiť viac detailov pretože sa zaujíma len o svetlo. RGB snímače musia odfiltrovať svetlo aby zistili farby a tým sa strácajú detaily. Monochromatický nemusí zisťovať farby a tým pádom dokáže zachytiť oveľa kvalitnejší obraz.

Znamená to, že čierno biele fotky budú kvalitnejšie?

Obe kamery zachytávajú fotografiu súčasne, smartfón si oba snímky spojí a vytvorí tak jednu kvalitnú fotografiu, ktorá má krásne farby a zároveň kvalitné detaily.

Tento duálny fotoaparát tak dokáže zachytiť viac svetla a detailov a vie si poradiť aj pri nízkom osvetlení. Šošovky sú „Leica certifikované“, čo im dáva punc kvality. Ako ďalší plus hodnotíme informáciu že fotoaparát vôbec nevytŕča z tela zariadenia.

Ostrenie fotoaparátu je založené na 3 metódach. Laserová, kontrastná a metóda podľa výpočtu hĺbky. Nemusíš sa báť, že si nebudeš vedieť vybrať, smartfón si vyberie automaticky tú, ktorá je vhodná pre dané podmienky.

Fotoaparát však má aj nevýhodu, chýba mu optická stabilizácia.

 

Pozri si fotografie zachytené modelom P9.

Huawei_Paris_7.0

Huawei_Madrid_1.0

Huawei_Paris_3.0

Huawei_Berlin_1.0

Huawei_London_4.0

zdroj fotografií: theverge.com

Nový model aj vo verzii PLUS.

 

P9 Plus má väčší displej (5,5 palcov), väčšiu RAM-ku (4GB), väčšiu pamäť (64GB) a väčšiu výdrž (3 400 mAh). Fotoaparát je úplne rovnaký ako vo verzii P9. Tento model má ultra rýchle nabíjanie, už po desiatich minútach nabíjania umožňuje až 6 hodín hovoru.

huawei_p9_plus_handson_0009

foto: pcadvisor.co.uk

Aby sme nehovorili len samé prázdne čísla, spravme si malé porovnanie s obľúbeným modelom IPhone 6.
Rozdiel v operačnom systéme je tak obrovský a predovšetkým známi, že mu ani nebudeme venovať extra pozornosť. Ale len pre istotu – iPhone využíva operačný systém IOS a Huawei Android, oba systémy si nájdu svoje zástupy fanúšikov.
Obidva smarfóny sú samozrejme dotykové, rozdieli začínajú až pri hmotnosti. V tejto disciplíne vyhráva IPhone6 (129g), Huawei P9 má o trošku viac (144g). Veľkosťou displeja pre zmenu dominuje Huawei P9(5,2 palcov), zatiaľ čo kolega od Apple má 4,7. Vo veľkosti batérie znova vyhráva Huawei (3000mAh), Iphone 6 má 1810 mAh. Ako poslednú sme porovnali výkonnosť procesoru, Iphone 6 má procesor Dvojjadrový s frekvenciou 1,4 GHz, ale znova vyhráva Huawei s osem jadrovým procesorom s frekvenciou 2,4 GHz.

Cena?

Ceny sú už dobre známe. Model P9 začína na sume 549 eur s DPH.

 

Tak čo, vyskúšaš nový model P9 od Huawei?

huawei-p9-gold

foto: droid-life.com

foto: theverge.com, zdroj titulnej fotografia: pcadvisor.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech