#ibm4s­tar­tup pri­ne­sie hac­kat­hon aj k nám do Rubi­xLab-u!

František Boršík / 6. marca 2015 / Tools a produktivita

IBM v rám­ci ini­cia­tí­vy #ibm4s­tar­tup (a popu­lár­ne­ho hash­ta­gu) pri­ná­ša hac­kat­hon Cityhack.cz nie len do Brna, ale i k nám na Slo­ven­sko, do Bra­ti­sla­vy!

 

Hlavná udalosť v Brne bude v dňoch 27.3. - 29.3. 2015, bude sa páchať v JIC, čo je skratka skrývajúca Jihomoravské Inovační Centrum, ktoré už roky pôsobí v ČR. Naše kraje a politici by sa mali inšpirovať, a podobnú iniciatívu vytvoriť tiež.

V Brne pôjde o zadanie, ktoré zadá účastnikom mestom. Aké? Nechajte sa prekvapiť, a prípadne sa neváhajte prihlásiť - o lístky je záujem, tak netreba váhať. 

 

Témou budú "smart cities", alebo po našom, "inteligentné mestá". Účastníci dostanú k dispozícii najnovšie technológie od IBM, ako IBM Bluemix, IBM Watson Analytics a pod., no pridajú sa i ďalší hardware-ový partneri. Tímy budú následne podľa zadaní pracovať na rôznych prototypoch pre "inteligentné mestá". Môžete sa tešiť na veľa skvelých mentorov a vizionárov nie len z IBM.

 

 

Vďaka proaktívite a tvrdej práci ľudí zo slovenského Rubix Lab-u dostane jeden tým zo Slovenska, ktorý vyhrá bratislavské predkolo, vstup zdarma na hlavné podujatie v Brne. 

V Bratislave sa to všetko udeje už v dňoch 14-15.3. 2015 pod názvom RubixLab Openning & Hackathon: Smart Cities. Na podujatí sa zúčastní 30-35 ľudí, a tak sa v prípade záujmu registrujte čo najskôr, a pridajte ruku k dielu pri vytváraní budúcnosti našich moderných a sebestačných miest!

 

Pridať komentár (0)