Ich luxusné atómové kryty chce aj kráľovská rodina. Firma Trebix prichádza na Slovensko

  • Luxusné atómové kryty si budeš môcť kúpiť aj na Slovensku
  • Biznis, o ktorý má záujem kráľovská rodina
  • Čo všetko poskytuje atómový kryt od firmy Trebix
  • Luxusné atómové kryty si budeš môcť kúpiť aj na Slovensku
  • Biznis, o ktorý má záujem kráľovská rodina
  • Čo všetko poskytuje atómový kryt od firmy Trebix

V minulom storočí bola predstava o atómovom kryte úplne iná. Štvorstenná betónová „kobka“, v ktorej sa nenachádzalo absolútne nič. Jedine tak chabé svetlo, studené steny a nepríjemný vzduch. 

S touto realitou sa pred pár rokmi pokúsila popasovať česká spoločnosť Tebrix. Na trh prišla s naozaj nevídaným produktom – luxusným podzemným krytom, do ktorého sa budeš vždy rád vracať aj mimo vojnového stavu.

Kryty sú navrhované do dnešného náročného sveta. Funkcionalita je založená na dlhej životnosti pri potrebe dlhodobého ukrytia. Každý jeden z krytov poskytuje klientom najväčšiu možnú úroveň pohodlia a bezpečia zároveň.

Ako uvádza výrobca Tebrix, kryty dokážu bez akýchkoľvek problémov čeliť veľkému počtu priemyselných havárií. Chráni pred živelnými pohromami, sociálnymi nepokojmi, teroristickými útokmi či útokom so zbraňami hromadného ničenia.

Luxusné atómové kryty prichádzajú aj na Slovensko

Vojna na Ukrajine, utečenecké kríza a stále pretrvávajúca pandémia sa stali hlavnými faktormi, ktoré zvýšili dopyt po bezpečnosti. Na tieto negatívne vplyvy reaguje aj firma Tebrix s podzemnými krytmi chrániacimi ľudí pred dopadom vojen a rôznych prírodných katastrof.

Firma doposiaľ postavila v Čechách už viac ako 80 krytov. „Kým v predchádzajúcich rokoch boli zákazníkmi výlučne českí miliardári, ktorí podzemné priestory využívali aj na ukrytie trezorov s cennosťami, v súčasnosti rastie dopyt ľudí zo strednej vrstvy,“ informuje E15.

luxusný atómový kryt Tebrix
zdroj: Tebrix

V septembri je dokonca v plánoch expanzia na Slovensko, pričom prvá pobočka Tebrixu bude otvorená v Bratislave.

Niekoľko záujemcov sa už našlo aj u nás. Prvým klientom firmy je podľa Hospodárskych novín Bratislavčan, pre ktorého by mal výrobca postaviť kryt s rozlohou 180 metrov štvorcových.

Objednávka disponuje všetkým, čo by mal klasický rodinný dom obsahovať. Výnimkou nebude ani prítomnosť moderných technológií. Klient si dokonca vyžiadal niekoľko špeciálnych požiadaviek, ako sú vinica či strelnica. 

Do krytu sa po dokončení výstavby zmestí až 8 ľudí, ktorí v ňom dokážu prežiť dva a viac rokov.

Miliónová zákazka na Strednom východe

Riaditeľ spoločnosti Michal Terendy tvrdí, že by čoskoro mohli započať novú púť aj mimo Českú republiku. Na zozname sa totiž nachádza aj jedna výnimočná zákazka pre kráľovskú rodinu z ostrovnej zeme na Strednom východe.

Tá ma údajne záujem nielen o jeden, ale rovno o tisíc krytov, za ktoré zaplatia v prepočte viac ako pol milióna eur.

„Boli sa na nás pozrieť zástupcovia kráľovskej rodiny z regiónu Stredného východu. Jej najvyšší zástupcovia prídu v septembri, kedy sa rozhodne o budúcnosti zákazky. Všetko je už ale viac menej rozhodnuté. Zákazka orientačne za 15 miliónov korún (609 456 eur) by nás zamestnala na 10 až 15 rokov,“ poznamenal Terendy.

Podľa posledného zverejneného dokumentu v obchodom registri Českej republiky, hodnota firmy medziročne stúpa. V roku 2020 zaznamenala firma Tebrix Safety Home dvojnásobný nárast s 10-miliónovým obratom (406 304 eur). Minulý rok to bol dokonca štvornásobný nárast a tento rok pokračuje v podobnom trende.

Čo všetko poskytuje atómový kryt od firmy Tebrix?

Dlhodobé ukrytie zaisťuje neobmedzené zdroje po celú dobu pobytu. Reč je o dodávke vzduchu, elektrickej energie a zásob potravín, hygienických potrieb a liekov.

Ovzdušie: Prívod čerstvého vzduchu zaisťujú nasávacie komíny pomocou ventilácie do filtroventilačnej jednotky (CBRN), ktorá zabezpečí dokonalú filtráciu dodávaného vzduchu s účinnosťou 99 %.

Voda: Pri bežnom používaní krytu je klient napojený na obecný úrad a voda prechádza cez špeciálnu filtráciu. Pri prerušení dodávky vody z tohto zdroja sú taktiež k dispozícii podzemné nádrže a studne.

Elektrická energia: Elektrická sieť je napojená na dom. Pri odpojení sa systém automaticky prepne na batériové pole, ktoré sa dobíja pomocou dieselagregátu a solárneho systému.

Zabezpečenie: Celá podzemná stavba je zabezpečená viacerými spôsobmi – pancierové dvere, bezpečnostné poklopy, odvodňovací systém, dekontaminačné vstupy, únikové chodby, elektromagnetické istenie, kamerové systémy alebo generátory proti hmle.

Zásobovanie: Dostatok jedla, potravinových doplnkov s dlhou trvanlivosťou, hygienické potreby, lieky a ďalšie potreby. Množstvo zásob si klient vie vypočítať podľa toho, ako dlho v kryte bude.

Komunikácia: Podzemný kryt disponuje internetovým pripojením a telefónom, satelitným aj káblovým. K dispozícii sú taktiež TV anténa, rádio a prenosné vysielačky.

Voľný čas: Kryt môže byť vybavený podľa požiadaviek klientov a môže vyzerať presne tak isto, ako vyzerá aj dom. Doposiaľ firma inštalovala pre klientov posilňovne, bazény, bowlingové dráhy, golfové odpalisko či strelnicu. Vyhovieť dokážu takmer každej náročnejšej požiadavke.

Zdroje: E15, Tebrix 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá