IKEA prichádza s novým radom produktov, ktoré sú vyrobené z recyklovateľných materiálov

  • Švédsky gigant IKEA sa rozhodol podporiť životné prostredie a prichádza na trh s novým radom produktov, ktoré sú eko a štýlové zároveň.
collage
  • Švédsky gigant IKEA sa rozhodol podporiť životné prostredie a prichádza na trh s novým radom produktov, ktoré sú eko a štýlové zároveň.

Trvalo udržateľné bývanie dostupné pre všetkých – presne s takouto víziou najnovšie prišla švédska spoločnosť IKEA, ktorá uviedla nový rad „no waste“ produktov, ktoré potešia nielen tvoju peňaženku, ale aj našu planétu. Kúpiť si tak budeš môcť napríklad stoličky, vázy a kuchynské linky vyrobené z recyklovateľných materiálov. Vďaka týmto produktom bude tvoj domov nielen štýlový, ale aj priateľský k životnému prostrediu.

ikea-no-waste-kitchen-2-889x745

foto: inhabitat.com

Pre ekologicky zmýšľajúceho človeka môže byť ťažké nájsť cenovo dostupnú, uVdržateľnú kuchynskú linku. IKEA však prichádza s kuchynskou linkou KUNGSBACKA. Dvierka tejto kuchynskej linky sú až z 99,9 percent vyrobené za použitia recyklovaných plastových fliaš a dreva. V IKEA veria, že takýmto spôsobom prispejú k tomu, aby ľudia vnímali odpad inak – ako materiál, ktorý možno použiť na výrobu nových a krásnych vecí. Kuchynské dvierka KUNGSBACKA budú v predaji už vo februári 2017.

ikea-no-waste-collection-chairs-889x592

foto: inhabitat.com

Nová stolička ODGER, ktorá sa dostane na trh tiež vo februári 2017, je urobená zo 70% recyklovaného plastu a 30% obnoviteľného dreva. Jej dizajn je výsledkom spolupráce so švédskymi dizajnérmi Form Us With Love a stoličky majú elegantný škandinávsky vzhľad bez toho, aby bolo ich výrobou nadmerne zaťažené životné prostredie. Navyše sú dostupné v širokej škále farieb a drevených náterov tak, aby sa hodili do každej domácnosti.

ikea-no-waste-ps-collection-vases-889x719

foto: inhabitat.com

V IKEA si taktiež uvedomili, že nedokonalé alebo poškodené výrobky už viac nemusia byť vyhadzované ako odpad. Spoločnosť sa rozhodla, že sklo, z ktorého sa vyrábajú sklené výrobky, budú taviť, a následne z neho vyrobia krásne vázy. Práve vďaka rôznym odtieňom roztaveného skla je každá ručne fúkaná váza absolútne unikátna. Váza je taktiež súčasťou kolekcie 2017, ktorá sa do predajní dostane vo februári.

zdroj článku a fotografií: inhabitat.com

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech