IKEA vytvorila bicykel do mesta

  • Je dosť možné, že po najbližšej návšteve IKEA odídeš s novým bicyklom.
ikea-sladda-bike-01-1020x610
  • Je dosť možné, že po najbližšej návšteve IKEA odídeš s novým bicyklom.

Príde ti zvláštne, prečo by mala nábytkárska firma predávať bicykle? Spoločnosť IKEA má už dlhšiu dobu ekologické vízie a snaží sa aktívne prispievať k trvalo udržateľnému rozvoju. Ďalším faktom je, že čoraz viac ľudí sa sťahuje do husto osídlených mestských častí, v ktorých je problém s parkovaním, čiže vlastniť auto je dosť nepraktické.

ikea-sladda-bike-02-1020x610zdroj: assets.inhabitat.com

V IKEA teda prišli s jednoduchým a elegantným riešením, navrhli inovatívny bezreťazový bicykel, ktorý si navyše môžeš prispôsobiť svojim potrebám. Bicykel Sladda je naozaj praktický – má predný nosič, do ktorého si môžeš položiť tašku, a taktiež aj zadný nosič, ktorý ti poskytne ďalší úložný priestor navyše.

Spoločnosť k novému bicyklu predáva dokonca aj ďalšie príslušenstvo – odnímateľný bočný vak, ktorý ti môže v prípade, ak práve nie je pripojený k bicyklu, poslúžiť aj ako batoh. Pre cyklistov, ktorí potrebujú ešte viac úložného priestoru, je k dispozícií aj príves, ktorý možno šikovne zavesiť k zadnej časti bicykla. Samozrejmosťou sú aj prilby, zámky a pumpy.

ikea-sladda-bike-06-1020x610zdroj: assets.inhabitat.com

Bicykel už stihol získať aj niekoľko ocenení za svoju unikátny dizajn, vrátane Red Dot Design Award v kategórií ,,Best of the Best“ a Good Design Award v kategórií ,,Šport a rekreácia“. Jeho ľahký hliníkový rám umožňuje jednoduché prenášanie po schodoch alebo v rámci prostriedkov verejnej dopravy. Bicykel má protikorózny remeňový pohon a kotúčové brzdy.

ikea-sladda-bike-10-1020x610zdroj: assets.inhabitat.com

O väčšiu bezpečnosť jazdca sa postará vstavaný zvonček a ručná brzda. Bicykel má automatický dvojprevodový systém, ktorý sa prepína v závislosti od toho, ako rýchlo cyklista šliape.

Praktický, asi tak ako všetko, čo v IKEA nájdeš. Čo na neho hovoríš ty?

zdroj článku: inhabitat.com zdroj titulnej fotografie: assets.inhabitat.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech