India zatvára 37 baní najväčšej uhoľnej spoločnosti

  • Najväčšia uhoľná spoločnosť na svete oznámila, že zatvára 37 svojich baní. Tento krok je spôsobený rastúcou dostupnosťou solárnej energie.
  • Najväčšia uhoľná spoločnosť na svete oznámila, že zatvára 37 svojich baní. Tento krok je spôsobený rastúcou dostupnosťou solárnej energie.

Zdá sa, že nad uhoľným priemyslom sa pomaly zmráka. Tento priemysel s fosílnym palivom dostal silný úder, keď najväčšia uhoľná spoločnosť na svete zatvára celkovo 37 baní. Zdá sa, že nárast dostupnosti solárnej energie v tom zohráva významnú úlohu. Spoločnosť Coal India podľa The Independent vyrába 82 percent indického uhlia.

foto: John Englart (Takver) via Foter.com / CC BY-SA

Indická vláda má v pláne prejsť z uhlia na čistejšie, obnoviteľné zdroje, najmä solárnu energiu. Minulý týždeň oznámila, že upustila od plánov na výstavbu ďalšej uhoľnej elektrárne. Minister energetiky krajiny uviedol, že „naša pozornosť sa teraz venuje obnoviteľnej energii. Vláda bude podporovať solárnu energiu.” Jej ceny naďalej klesajú, pretože technológia a vládne stimuly pracujú na zatraktívnení obnoviteľnej energie.

India je na dobrej ceste smerom k obnoviteľnej energii. Analytik Tim Buckley povedal: „Opatrenia prijaté indickou vládou na zlepšenie energetickej účinnosti spolu s ambicióznymi cieľmi v oblasti obnoviteľnej energie a poklesom nákladov na solárnu energiu mali vplyv na existujúce, ale aj na navrhované uhoľné elektrárne, pretože ich zvyšujúci sa počet by nebol finančne životaschopný.“

foto: foter.com

Nedávny článok New York Times ukázal, že znečistenie ovzdušia v Indii je každoročne zodpovedné za približne 1,1 milióna úmrtí v krajine, čím India súperí s Čínou, ako krajinou s najnebezpečnejším ovzduším na svete. Zníženie spaľovania uhlia na energiu iba zlepší kvalitu ovzdušia a zachráni viac životov, pretože úsilie smeruje k čistejšej energii. V ďalšom historickom kroku sa krajina zaviazala zabezpečiť, aby každé auto predávané v Indii od roku 2030 bude elektrické.

Táto kombinácia bude dvojitým úderom smrteľnému znečisteniu, ktoré postihuje krajinu. Nová správa od OSN o obyvateľstve zverejnená minulý týždeň predpovedá, že populácia Indie bude naďalej rásť a predpokladá sa, že do roku 2024 prekoná 1,4 miliardy. Toto zvýšenie počtu obyvateľov prispieva k zvyšujúcim sa energetickým potrebám krajiny, ktorá musí byť pripravená dodať čistú energiu z obnoviteľných zdrojov.

 

zdroj: futurism.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie