Iniciatíva Za slušné Slovensko spúšťa kampaň namierenú proti konaniu Roberta Fica

  • Iniciatíva Za slušné Slovensko sa opäť rozhodla, že nenechá veci len tak
  • Aktuálne sa vo svojom najnovšom videu obúva do Róberta Fica a chce, aby sa vzdal kandidatúry na sudcu Ústavného súdu Slovenskej republiky
ficko
Facebookové video Za slušné Slovensko
  • Iniciatíva Za slušné Slovensko sa opäť rozhodla, že nenechá veci len tak
  • Aktuálne sa vo svojom najnovšom videu obúva do Róberta Fica a chce, aby sa vzdal kandidatúry na sudcu Ústavného súdu Slovenskej republiky

Iniciatíva za slušné Slovensko vyzýva Roberta Fica, aby sa vzdal svojej kandidatúry na sudcu Ústavného súdu Slovenskej republiky. Ich nová kampaň navádza ľudí, aby si nenechali uniesť ústavný súd.

Znenie výzvy:

Ústavný súd je nezávislým súdnym orgánom ochrany ústavnosti. Jeho úlohou je byť protiváhou a poslednou „kontrolou“ pre moc zákonodarnú a moc výkonnú. Robert Fico je tak pripútaný a previazaný s politkou, že už len jeho kandidatúra na sudcu Ústavného súdu spôsobuje nedôveru občanov k celému výberovému procesu kandidátov na sudcov a znižuje vážnosť samotného Ústavného súdu.

Jeho kandidatúra je symbolom snahy o politizáciu a ovládnutie súdnej moci politikmi a ich záujmami. Súdna moc má však zostať nezávislá a nestranná. Každý sudca, o to viac sudca Ústavného súdu, by mal celou svojou osobnosťou a svojim konaním poskytovať záruku nezávislosti a nestrannosti. Sudcovia Ústavného súdu musia byť nielen nezávislí a nestranní ale musia sa tak aj javiť.

O Robertovi Ficovi už dnes vieme, že sa ani len nejaví ako nezávislý a nestranný, keďže je predsedom politickej strany a ešťe pred pár mesiacmi bol premiérom, nehovoriac o všetkých kauzách, ktoré sa s jeho menom a vládou spájajú. Vyzývame Roberta Fica, aby stiahol svoju kandidatúru na sudcu Ústavného súdu a neznižoval už tak nízku dôveru v slovenské súdnictvo.

Rovnako vyzývame poslancov Národnej rady, aby výber kandidátov na sudcov Ústavného súdu nebol predmetom politikárčenia, ale skutočným výberom takých kandidátov, ktorí preukážu odborné a charakterové kvality zodpovedajúce funkcii sudcu Ústavného súdu.

Na tom, kto bude ústavným sudcom záleží.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech