Inšpiratívne priestory brnenského Impact Hubu sú ideálnym domovom pre štartujúci biznis

  • Impact Hub je celosvetová sieť objektov zdieľaného pracovného prostredia. Predstavujeme brniansky HUB ako mladé a vysoko inšpiratívne prostredie nielen pre začínajúce firmy a podnikateľov.
cmsSiteBoxPhoto_15976-10880
  • Impact Hub je celosvetová sieť objektov zdieľaného pracovného prostredia. Predstavujeme brniansky HUB ako mladé a vysoko inšpiratívne prostredie nielen pre začínajúce firmy a podnikateľov.

Vezmi pár stoviek aktívnych a otvorených ľudí, ktorí chcú robiť svoju prácu a uskutočniť svoje sny. Daj týchto ľudí do priestoru s kompletným pracovným zázemím a kvalitným zariadením kancelárií. Pridaj akcie, podporné programy a networking . Asi takto vyzerá recept na úspešný coworkingový projekt.

Prvý Impact Hub vznikol v Londýne v roku 2005 ako inkubátor pre sociálne inovácie a spoločensky prospešné podnikanie. Dnes funguje takmer 50 Hubov po celom svete, od Soulu, cez Johannesburg až po Seattle. Hub v Brne, alebo napríklad aj u nás v Bratislave je súčasťou medzinárodnej siete, ktorá združuje viac ako 7000 ľudí.

Viac podobných článkov nájdeš na Archinfo.sk.

 

Z priemyselnej budovy bývalej Brnenskej pletiarne vzniklo za necelý rok moderné coworkingové centrum. Ľudia tu teraz nájdu dvadsaťosem uzavretých kancelárií. Záujemcovia si môžu prenajať aj jednu z piatich zasadacích miestností a k dispozícii je tiež konferenčná miestnosť. Po práci si ľudia môžu oddýchnuť na pohovkách alebo si uvariť kávu v spoločnej kuchynke.

Za občerstvenie sa platí do pokladničky, všetko funguje na dobrovoľnom princípe. Príjemné pracovné prostredie dopĺňa zeleň a otvorený priestor s dostatkom denného svetla. Aj z tohto dôvodu boli zachované strešné svetlíky pôvodnej priemyselnej haly.

Na princípe mesačného nájmu si návštevníci nového zdieľaného pracoviska určia, ako často ho budú navštevovať. Podľa toho si predplatia počet hodín, ktoré tu strávia. Tí, ktorí v ​​bývalej pletárni trávia jeden deň v týždni zaplatia za mesiac niečo viac ako 10 eur. V tomto prípade pracujú v zdieľaných priestoroch. Majú aj možnosť predplatiť si kanceláriu alebo konkrétny stôl.

Brno sa, ako vysokoškolské mesto plné absolventov, ukázalo ako vhodné miesto pre tento typ priestorov. Šikovní absolventi tu majú vhodné prostredie na rozvíjanie svojich projektov. Hub funguje na princípe vzájomnej dôvery. Nikto nekontroluje dodržiavanie predplatených hodín. Cieľom je stretávať zaujímavých a aktívnych ľudí. V prípade úspechu si môžu mladí podnikatelia vytvoriť pobočku svojej novovznikajúcej firmy.

Budova bývalej brnenskej pletiarne pred rekonštrukciou

Budova bývalej brnenskej pletiarne pred rekonštrukciou.

Pôvodná veľkopriestorová výrobná hala

Pôvodná veľkopriestorová výrobná hala.

Do pôvodného objemu veľkopriestorovej priemyselnej haly boli vložené dve podlažia. Na spodnom podlaží sa nachádzajú zdieľané pracovné priestory, café a chillout zóna. Na druhom nadzemnom podlaží, ktoré je čiastočne otvorené do prízemia sa nachádzajú menšie prenajímateľné kancelárie a konferenčné miestnosti.

Centrálny priestor na prízemí má dostatočnú kapacitu aj na väčšie akcie a prednášky. Interiér je možné rýchlo a jednoducho adaptovať.

Kvalitné zariadenie a vybavenie kancelárií a dostatok denného svetla vytvára ideálne pracovné prostredie. Pracoviská sú vybavené tak, aby spĺňali náročné požiadavky každodenného užívania. Na poschodí má kanceláriu aj firma Wiesner-Hager, ktorá Hub zariaďovala. Hub preto slúži aj ako showroom firmy.

Priestory na poschodí takisto nie je problém adaptovať aj na voľnočasové aktivity.

Vložená „kocka“ baru slúži počas pracovných dní aj ako zázemie pri väčších eventoch.

Video z otvorenia Impact hubu:

zdroj: archinfo.sk, zdroj fotorafií: archinfo.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech