Rudo prišiel pri autonehode o nohu, ale na šoférovanie nezanevrel. Chystá sa dokonca na paralympiádu

  • Rudovi zmenila autonehoda celý život
  • Napriek tomu žije život naplno
  • Rád by súťažil na paralympiáde, „autičkárska“ vášeň ho tiež neopustila
Rudolf Klein
Rudolf Klein
  • Rudovi zmenila autonehoda celý život
  • Napriek tomu žije život naplno
  • Rád by súťažil na paralympiáde, „autičkárska“ vášeň ho tiež neopustila

Rudo pred vážnou autonehodou žil úplne bežný život. Po škole sa začal venovať podnikaniu, rozbiehal startupy a stále niečo skúšal. Keď pred niekoľkými rokmi v dôsledku havárie prišiel o nohu, ani mu nenapadlo, že by mal život vzdať. Jeho život je rovnako kompletný ako predtým a neprestáva si plniť svoje sny. Jedným z nich je aj zabojovanie o účasť na paralympiáde. 

„Život predtým bol taký uponáhľaný. Klasický život, nie úplne ‚korporátnej krysy‘, ale človeka, ktorý pracuje od 9. do 5. Chodí do práce, príde z práce, unavený ešte dokončuje nejakú prácu. Venuje sa priateľom, priateľke, má nejaké svoje koníčky. Bol to typický život. Až pred pár rokmi mi ranná cesta do práce zmenila život,“ spomína Rudo. 

Na nehodu si Rudo nespomína. „Mozog vytesní traumu, pokiaľ sa mu udeje niečo, na čo si mozog nechce spomenúť. Nepamätám si, čo sa stalo v ten deň, ani dni predtým. Všeobecne si na to obdobie blízko pred nehodou spomínam len matne,“ vysvetľuje. 

Osudným mu bol šmyk

To, čo sa mu stalo, si podľa vlastných slov uvedomil až 2 týždne po nehode, keď sa dostal k telefónu. 

Pri zrážke mu pricviklo ľavú nohu. Ako sa neskôr dozvedel, s hasičmi, ktorí ho vystrihávali von, vraj komunikoval 20 minút, potom upadol do bezvedomia. Hasiči pri vystrihovaní odstrihli strechu a rozpolili auto, aby sa k nemu dostali.

Fotky, ktoré zo zrážky neskôr kolovali internetom, vyzerali, akoby podobnú zrážku nikto nemohol prežiť. A skutočne, Rudo spomína, že sa neskôr v komentároch na sociálnych sieťach dozvedel, že na mieste nehody umrel. 

Pravda však je, že zrážka Ruda naštartovala do života úplne novým spôsobom. Pre Startitup porozprával, ako si na nemocničnom lôžku vyberal, ktorý paralympijský šport bude robiť, ako ho láska k autám ani po nehode neopustila a prezradil aj kúsok zo zákulisia života s amputáciou.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá