Inter­net Explo­rer kon­čí!

Tomáš Kahn / 18. marca 2015 / Lifehacking

Mno­hý­mi zatra­co­va­ný inter­ne­to­vý pre­hlia­dač Inter­net Explo­rer od Mic­ro­sof­tu kon­čí. Nelú­či­me sa s ním však na dob­ro, pre­to­že na trh prí­de jeho ďal­šia gene­rá­cia, avšak pod novým náz­vom.

Internetový prehliadač od Microsoftu si v poslednej dobe získal viac odporcov ako prívržencov. A povedzme si na rovinu, v porovnaní s ostatnými známymi prehliadačmi to bol celkom "shit". Marketingový šéf Microsoftu Chris Capossela sa preto rozhodol rázne zakročiť. Microsoft tak sťahuje svoj internetový prehliadač. Avšak nie úplne, zmení sa iba jeho názov. Pracovný názov projektu je zatiaľ "Project Spartan", dúfajme ale, že sa zmení:) Vynovený internetový prehliadač by sme mali vidieť už v nasledujúcom Windowse 10.

 

 

 

Microsoft sa týmto krokom snaží zlepšiť meno Microsoftu, keďže Internet Explorer bol jedným z najhejtovanejších produktov tejto značky. Podľa informácií, ktoré Capossela prezdradil, Microsoft už testuje ďalšiu generáciu ich webového prehliadača, avšak jeho meno je stále vo hviezdach. Zostáva nám teda len čakať, či sa Microsoftu podarí napraviť si reputáciu.

 

zdroj: theverge.com

Pridať komentár (0)