Ivan Milý oživil na Slovensku obľúbené socialistické značky kozmetiky

  • Herba Drug je firma so sídlom v najväčšej obci na Slovensku, vďaka ktorej môžeš v našich obchodných reťazcoch kúpiť lokálnu kozmetiku skvelej kvality.
dixicover
facebook.com/herbadrugSK
  • Herba Drug je firma so sídlom v najväčšej obci na Slovensku, vďaka ktorej môžeš v našich obchodných reťazcoch kúpiť lokálnu kozmetiku skvelej kvality.

K štandardnej výbave československej domácnosti neodmysliteľne patrili šampóny Dixi, krém na opaľovanie Nubian, ale aj mydlo na holenie Barbus. Ich sláva už síce pominula, avšak mnohí na ne dodnes nedajú dopustiť. Sú tu s nami desaťročia a vďaka vernosti slovenských zákazníkov sa na trhu ešte stále držia. Tradíciu týchto značiek u nás udržiava firma Herba Drug so sídlom v Smižanoch. Ide o rodinnú firmu, na ktorej čele je päťdesiatnik Ivan Milý, ktorého post majú v budúcnosti zastúpiť jeho traja synovia.

zdroj fotografie:facebook.com/herbadrugSK

Ivan mal už mnoho príležitostí uchytiť sa aj za našimi hranicami, avšak zostal verný podnikaniu na Slovensku. Bol si vedomý, že mimo Slovenska by mal na podnikanie lepšie podmienky, väčší trh a taktiež by mohol vyrábať za nižšiu cenu. V súčasnosti panuje trend, že produkty sa vyrábajú mimo a na Slovensku nájdeš obchodné oddelenie firmy. Ivan však verí, že niečo sa na Slovensku vyrábať musí, a to aj napriek istým prekážkam.

zdroj fotografie:facebook.com/herbadrugSK

Predsa len, ak by sme sa všetci začali správať podľa nastolených ekonomických podmienok výroba slovenských produktov by bola spočítaná. Všetci by sa zhlukli okolo hlavného mesta a ostatok našej krajiny by spustol a ľudia by tam chodili len ako do skanzenu. Aj keď je pravdou, že Ivan Milý mal v minulosti ambíciu uplatniť sa aj na zahraničných trhoch. Tento plán však nevyšiel, predovšetkým kvôli slabej kapitálovej sile firmy.

zdroj fotografie:facebook.com/herbadrugSK

Dnes však spoločnosť Herba Drug patrí medzi najväčších výrobcov v sortimente drogéria-kozmetika na slovenskom trhu. Najväčších odberateľmi pre túto rodinnú firmu predstavujú veľké obchodné reťazce. Okrem ich tradičných značiek vyrábajú aj produkty pod značkou zákazníka. Mimo Slovenska zase fungujú ich dcérske firmy v Česku aj v Chorvátsku.

Firma Herba Drug je skvelým príkladom rodinnej slovenskej firmy, ktorá robí svoj biznis poctivo a vytrvalo. Vo firme v Smižanoch sú zamestnaní zväčša len ľudia z blízkeho okolia, takže tu panuje príjemná atmosféra. Rozhodnutia sa tu teda prijímajú oveľa citlivejšie ako v nejakom veľkom korporáte, v ktorom riaditeľ ani nevie, kto preňho pracuje.

zdroj:herbadrug.sk

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech