Jaguar Land Rover mieri na SLOVENSKO!

  • Britská automobilka Jaguar Land Rover potvrdila príchod na slovenský trh! Pre Slovákov to bude znamenať vytvorenie až 8-tisíc pracovných miest!
image_1439282267.jpeg
  • Britská automobilka Jaguar Land Rover potvrdila príchod na slovenský trh! Pre Slovákov to bude znamenať vytvorenie až 8-tisíc pracovných miest!

 

A je to tu! Informáciu potvrdil portál Financial Times, ktorý prezradil, že na Slovensko sa chystá ďalšia veľká automobilka. Po značkách Volkswagen, KIA a Peugeot Citroen príde na Slovensko automobilka Jaguar Land Rover. Informáciu potvrdil už aj slovenský premiér Róbert Fico. V novom závode plánuje táto luxusná značka vyrobiť až 300 tisíc vozidiel ročne a celkovo by mali na Slovensku preinvestovať 1,5 miliardy eur.

 

JAGUAR LAND ROVER POTVRDIL NITRU!

O ktorý región má svetoznáma britská automobilka u nás záujem? Prekvapivo, nejedná sa o Bratislavu, ale Nitru. Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu a rovnako aj primátor mesta Nitra Jozef Dvonč však zatiaľ neponúkli žiadne oficiálne vyjadrenie. Čím automobilku zaujala Nitra? Ponúka zaujímavé podmienky pre výstavbu. Do karát zahrali aj mnohé výhody regiónu.

 

 

VÝHODY REGIÓNU

Slovenskí analytici poukazujú na to, že táto oblasť je logickou voľbou, vzhľadom k nízkym nákladom, rozvinutej sieti dodávateľov, flexibilnej a vysoko motivovanej pracovnej sile. Ku kladnému rozhodnutiu pre Nitriansky región by spolu s rastovým potenciálom regiónu a ďalšími faktormi malo značnou mierou prispieť aj napojenie na rýchlostnú cestu R1. Potreby automobilky spĺňa aj rozloha ponúkanej zóny na výstavbu vozového parku. Nitra na tieto účely disponuje pozemkom o rozlohe 400 hektárov. Otázkou však zostáva, či pôjde o logistický sklad, dodatočnú výrobu, alebo závod na výrobu automobilov.  

 

 

zdroj: Financial Times

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech