Je verejným tajomstvom, že ľudia vo vláde milujú kokaín, tvrdí Fico. Plačková podľa neho mala dodávať drogy politikom

  • Robert Fico zvolal tlačovú besedu vo veci stíhania Plačkovej a jej manžela na slobode
  • Tvrdí, že na to, aby ju pustili, musela mať konexie vo vláde
  • Vraj nie je vylúčené, že donášala kokaín priamo politikom
fico
TASR/Jaroslav Novák
  • Robert Fico zvolal tlačovú besedu vo veci stíhania Plačkovej a jej manžela na slobode
  • Tvrdí, že na to, aby ju pustili, musela mať konexie vo vláde
  • Vraj nie je vylúčené, že donášala kokaín priamo politikom

Robert Fico na tlačovej besede k stíhaniu Zuzany Strausz Plačkovej a jej manžela Reného Strausza na slobode tvrdil, že sa dvojica vyhla väzeniu vďaka kontaktom vo vláde. Beseda niesla názov: „Komu z vlády dodávala Plačková kokaín, keď si vyjednala slobodu?!“

Svoje tvrdenia následne nepodložil ničím, iba vyjadril obavy z možných súvislostí. „Rešpektujem prezumpciu neviny, ale tu hovoríme o obvinení z výroby desiatok kíl narkotík a miliónoch eur zisku. Špecializovaný trestný súd musel konať na základe návrhu, ktorý podal špeciálny prokurátor. Vysvetlite mi, čo sa v priebehu dvoch či troch dní stalo s dôvodmi, ktoré uvádzal sám prokurátor pri návrhu väzby, s dôvodmi uvedenými v jeho následnej sťažnosti, ktorú ale obratom stiahol,“ upozorňuje na zvláštny vývoj situácie Fico.

Následne prípad Strauszovcov porovnal s Dušanom Kováčikom, ktorý podľa neho dostal neprimeraný trest. V spravodlivom štáte by podľa Fica Plačková s manželom mali dostať pri dokázaní viny celoživotný trest, no nestalo sa tak, pretože „niektorí ľudia chodia do parlamentu bez dúhoviek, no o tom sa mlčí“, pokračuje predseda strany Smer SD, čím tvrdí, že niektorí z politikov užívajú drogy, ktoré im mohla dodávať práve Plačková.

„Je verejným tajomstvom, že vo vláde sedia ľudia, ktorí milujú kokaín. Prečo nemáme právo tvrdiť, že sú Strauszovci na slobode, lebo dodávali kokaín významným ľuďom, ktorí sa naplašili, podľahli obave, že by sa niekde mohlo objaviť ich meno, tak zabezpečili, že obvinení neboli vzatí do väzby a prokurátor Špecializovaného súdu stiahol sťažnosť?“

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v tomto prípade vo štvrtok 30. septembra rozhodol o vzatí do väzby šiestich osôb, ktoré sú obvinené zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, ako aj z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok.

Dôvodom väzby u obvinených je obava z pokračovania v trestnej činnosti, teda preventívna väzba. Štyri osoby, medzi ktorými bola aj influencerka Zuzana Strausz Plačková a jej manžel René Strausz, súd do väzby nevzal.

Dôvodom bolo konštatovanie sudcu pre prípravné konanie o neexistencii dôkazov, ktoré by preukazovali dôvodné podozrenie, že sa títo obvinení dopustili skutku, za ktorý im bolo vznesené obvinenie. Preto v ich prípade ďalej ani neskúmal naplnenie existencie dôvodov či už útekovej, kolúznej, prípadne preventívnej väzby.

Vznesené obvinenia voči obžalovaným neboli zrušené. Proti rozhodnutiu súdu sa prokurátor následne odvolal, podal sťažnosť, v ktorej trval na dôvodoch na väzbu. Tú však následne stiahol.

„Dobre viete o snehových večierkoch, čo všetko robia títo ľudia, o tom sa ale nesmie hovoriť. Čo keď Plačková dodávala kokaín, čo keď je to o drogách a vydieraní, to vám vôbec nevadí?“ Následne spomenul v súvislosti s možným užívaním drog Richarda Sulíka a povedal, že „toto celé musel vybaviť Lipšic“.

SITA uvádza, že podpredseda Národnej rady SR (NR SR) Milan Laurenčík (SaS) dôrazne odmietol, že by sa v centrále strany Sloboda a Solidarita (SaS) konali nejaké večierky, na ktorých sa mali požívať drogy, ako to tvrdí šéf Smeru-SD. „Pán poslanec Fico si to možno pamätá zo svojich vlád, za stranu SaS však takéto tvrdenia odmietam,“ dodal Laurenčík.

Veronika Remišová uviedla na svojom Facebooku príspevok, v ktorom píše o hoaxoch Róberta Fica. Uvádza, že predseda strany Smer-SD sa už mesiace usiluje prehlučať všetky podozrenia o tom, že „počas jeho vlády na Slovensku vyrástla korupčná chobotnica napojená na organizovaný zločin.“ Avšak práve nominanti a jeho kamaráti sa po čase priznávajú k trestnej činnosti a na viacerých ministrov smerujú vážne podozrenia.

„Ak si však dobre spomínam, tak naposledy sa o drogách vo vládnych kruhoch hovorilo vtedy, keď smeráckemu lídrovi Petrovi Pellegrinimu na tlačovke vraj vypadlo špáradlo,“ dodáva Veronika Remišová.

Hoaxy Roberta FicaRobert Fico sa už mesiace usiluje prekričať vážne podozrenia o tom, že počas jeho vlády na Slovensku…

Posted by Veronika Remišová on Wednesday, October 6, 2021

Zdroje: TB, SITA, Facebook/Veronika Remišová

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie