Jeff Bezos zostáva aj po rozvode najbohatším človekom planéty

  • Celý svet čakal na to, ako sa vyvinie rozvod najbohatšieho muža sveta, Jeffa Bezosa
  • Podľa oficiálnych zistení sa svojho titulu nevzdá
  • Jeho manželka Mackenzie však vyskočí na 4. miesto v rebríčku najbohatších žien planéty
TASR
  • Celý svet čakal na to, ako sa vyvinie rozvod najbohatšieho muža sveta, Jeffa Bezosa
  • Podľa oficiálnych zistení sa svojho titulu nevzdá
  • Jeho manželka Mackenzie však vyskočí na 4. miesto v rebríčku najbohatších žien planéty

Jeff Bezos a jeho manželka po 25 rokoch manželstva v januári prekvapivo oznámili svetu, že sa rozchádzajú. A hoci si na tejto tému zgustol najmä bulvár, vzhľadom na obrovský majetok, ktorý pár vlastní, významne zaujal aj finančníkov.

Sám Bezos bol už druhý rok po sebe magazínom Forbes menovaný ako najbohatší človek planéty, naposledy s majetkom v hodnote 131 miliárd dolárov (viac si o rebríčku prečítaš TU). Aby sa z milionára stal miliardár mu trvalo len 2 roky.

Ohlásený rozvod však mohol znamenať, že príde až o polovicu majetku. Médiá totiž informovali o tom, že pár neuzatvoril predmanželskú zmluvu, ktorá by prípadné rozdelenie majetku po rozvode upravovala.

#News: Jeff Bezos and Mackenzie Bezos made it to the top list of biggest philanthropists in 2018 – http://ow.ly/RMoP30nVHt8 #AfricanPhilanthropy #Giving #Helping #SocialImpact

Gepostet von Philanthropy Circuit am Mittwoch, 6. März 2019

Hoci hneď po ohlásení rozchodu označovali ich rozvod za najdrahší v histórii a odhadli ho na 68 miliárd dolárov, ako informuje BBC, bude stáť približne 35 miliárd dolárov, a teda v prepočte 31,2 miliardy eur. Ako Mackenzie napísala na svojom Twitteri, Bezosovi po rozvode zostane 75 % podielu v Amazone, Mackenzie manželovi zároveň prenechá aj hlasovacie práva nad svojím podielom a plánuje sa vzdať všetkej účasti v denníku The Washington Post a vesmírnej spoločnosti Blue Origin.

Bezos tak zostáva najbohatším človekom na svete, hoci magickú hranicu 100 miliónov dolárov už podľa Bloomberg Business Indexu presiahol aj Bill Gates.

Zaujímavosťou však je, že po rozvode sa bývalá pani Bezosová stane jednou z najbohatších žien sveta s odhadovaným majetkom vo výške 35,7 miliárd dolárov. Zaradí sa do zoznamu, ktorému podľa Forbes vládne dedička kozmetickej firmy L’Oreal, Francoise Bettencourt Meyers s 52,9 miliardami dolárov na účte.

Zdroj: Business Insider, BBC, Bloomberg, Twitter

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech