Južná Kórea v Egypte vybuduje poľnohospodárske mesto za 8 miliárd eur

  • Obrovský komplex má byť hotový za 6 mesiacov.
les-anderson-207333
unsplash.com/les anderson
  • Obrovský komplex má byť hotový za 6 mesiacov.

Počas šiestich mesiacov bude 126 000 hektárov pôdy v Egypte transformovaných na poľnohospodárske mesto. Dohoda za 8 miliárd eur bola podpísaná v utorok Egyptom a Kórejsko-arabskou spoločnosťou (KAS). Projekt zahŕňa 50 000 inteligentných skleníkov, ale tiež množstvo zariadení na odsoľovanie morskej vody a solárnych elektrární.

foto: pixabay.com

Arab Finance uvádza, že protokol bol podpísaný Generálnym úradom pre rekonštrukčné projekty a poľnohospodársky rozvoj, ktorý je pridružený k egyptskému ministerstvu poľnohospodárstva a Kórejsko-arabskou spoločnosťou, ktorú zastupuje Kórejsko-arabská spoločnosť pre ekonomické a kultúrne poradenstvo.

Egyptský premiér Sherif Ismail na tlačovej konferencii povedal, že mesto sa bude nachádzať v juhovýchodnej časti Katarskej priehlbiny, ktorá sa nachádza na severozápade Egypta. V rámci šesťmesačného časového harmonogramu bude mesto v plnom rozsahu postavené egyptskými pracovníkmi pod dohľadom kórejských expertov. Pri výstavbe budú použité najnovšie technológie, ktoré zabezpečia, že bude ekologická a efektívna.

foto: pixabay.com

Okrem výstavby inteligentných skleníkov, zariadení na odsoľovanie morskej vody a solárnych elektrární bude mesto pestovať potraviny a tiež stéviu – rastlinu, ktorá slúži ako zdravé náhradné sladidlo. Hoci v súčasnosti je len málo známe o integrovanom poľnohospodárskom meste, projekt ukazuje rastúci vzťah medzi Egyptom a Južnou Kóreou.

 

zdroj: inhabitat.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK