K slovenskému moru bleskovou rýchlosťou? Od tohto dátumu poletíš do Chorvátska priamo z Košíc

  • Do Chorvátska poletíš priamym spojom už aj z Košíc
  • Každú sobotu od 3. júla do 4. septembra sa bude z Košíc lietať do Zadaru
Unsplash/ Sangia, Unsplash/Ross Parmly
  • Do Chorvátska poletíš priamym spojom už aj z Košíc
  • Každú sobotu od 3. júla do 4. septembra sa bude z Košíc lietať do Zadaru

Letisko Košice v spolupráci so slovenskou leteckou spoločnosťou Air Explore otvárajú priame letecké spojenie medzi Košicami a chorvátskym Zadarom. Lietať sa bude každú sobotu od 3. júla do 4. septembra lietadlom typu Boeing 737-800 s kapacitou 189 sedadiel.

Informoval o tom výkonný riaditeľ Air Explore Martin Štulajter s tým, že lietadlo jeho spoločnosti bude z Košíc do Zadaru odlietať vždy v sobotu o 10:15 hodine, pričom let potrvá len 1,5 hodiny. Spiatočný let zo Zadaru bude štartovať o 12:45 a v Košiciach lietadlo pristane o 14:15.

Pri cestovaní budú mať najväčšiu voľnosť zaočkovaní, padlo aj rozhodnutie o štátnej karanténe

Slovenské more ide na „dračku“

Počet Slovákov, ktorí cestujú na dovolenku do Chorvátska lietadlom, každým rokom rastie a na základe minuloročnej skúsenosti s priamou linkou z Bratislavy do Splitu chceme tento rok umožniť cestu lietadlom do Chorvátska aj obyvateľom východného Slovenska,“ konštatoval Martin Štulajter, podľa ktorého letecké spojenie umožní turistom ušetriť čas aj peniaze.

Skvelá správa pre Slovákov. Táto krajina nás od dnešnej polnoci zaraďuje medzi „zelené“

Podľa výkonného riaditeľa letiska Košice Michaela Tmeja po priamom leteckom spojení s regiónom Dalmácie evidujú veľmi silný dopyt už niekoľko rokov.

Naďalej pre všetky letecké spoločnosti platia všeobecne platné pravidlá nosenia respirátorov FFP2 počas celej doby letu, dodržiavanie hygieny rúk a odstupov. Rovnaké pravidlá platia aj pre pohyb cestujúcich v priestoroch terminálu letiska Košice.

Zelená je dobrá

Chorvátsko na začiatku letnej turistickej sezóny úplne uvoľňuje podmienky pre príchod do krajiny. Slovensko je podľa rozhodnutia Chorvátska od piatkovej polnoci na zozname tzv. zelených krajín. Informovala o tom agentúra SITA. 

Pri slovenskom mori bolo veselo. Dovolenkárov vydesil dvojmetrový žralok, ktorý si plával kúsok od nich

Pre portál NašaDoprava.sk informáciu potvrdilo aj Chorvátske turistické združenie. Znamená to, že od dnešnej polnoci budú môcť Slováci do Chorvátska vstupovať bez potvrdenia o teste alebo potvrdenia o očkovaní či o prekonaní ochorenia COVID-19. Stačí im iba občiansky preukaz alebo pas.

Prechod cez hranice ti môže uľahčiť formulár

Pri ceste do Chorvátska je však naďalej odporúčané vypĺňať formulár EnterCroatia pre ľahšie a rýchlejšie vybavenie na hraniciach.

Formulár je k dispozícii aj v slovenčine, avšak odborníci odporúčajú jeho vyplnenie v anglickom jazyku. Pri zadávaní viacerých osôb je dobré nepridávať ich ako spolucestujúcich, ak chceš následne k jednotlivým osobám skenovať dokumenty. Platí, že deti do 12 rokov môžu byť uvedené ako spolucestujúci. Adresu pobytu v Chorvátsku uvádzaj stručne.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK