Kamera Benjamin Button od slovenského tímu prichádza na Kickstarter

  • Urobiť zo svojho života film, nebolo nikdy jednoduchšie. Môže za to Dominik Orfanus a jeho tím, ktorý vyvinul Benjamin Button.
benko
facebook.com/BenjaminButtonDevice
  • Urobiť zo svojho života film, nebolo nikdy jednoduchšie. Môže za to Dominik Orfanus a jeho tím, ktorý vyvinul Benjamin Button.

Ak si typ človeka, ktorý si chce zaznamenať každý moment svojho života, nie je nič ľahšie ako vytiahnuť smartfón a začať natáčať. Vieš si však predstaviť, že to môže byť ešte o úroveň jednoduchšie  a efektívnejšie? Tím mladých vývojárov sa o to postaral.

zdroj:kickstarter.com

Dominik Orfanus so svojim tímom prináša na svetový trh kameru Benjamin Button. Ich kamerka ti umožní užiť si udalosť v reálnom čase, s voľnými rukami a zároveň zaznamenať všetky dôležité momenty, o ktoré nechceš prísť. Významným benefitom je aj fakt, že editácia videí ti nezaberie žiaden čas, pretože táto kamera to zvládne sama. Kamera pritom z nahratého materiálnu vyberie tie najzaujímavejšie momenty.

 

zdroj:kickstarter.com

Na jednej strane Benjamin Button umožní rodičom prežiť aj chvíle, pri ktorých nemohli byť. A pre deti to zase vytvorí unikátnu možnosť vrátiť sa do prvých rokov života, z ktorých si veľa nepamätajú.

A to by mohlo okrem sentimentálnej hodnoty nájsť svoje využitie aj v psychoterapii, keďže veľa našich blokov a strachov má svoje korene v časoch, z ktorých nemáme spomienky.

Benjamin Button mení spôsob, akým si pamätáme. Najmä naše prvé spomienky. Budujeme ekosystém založený na inteligentnej, nositeľnej a jednoduchej kamere, ktorá zachytáva najcennejšie spomienky z perspektívy vášho dieťaťa. Následne z nich vyberie tie najlepšie a umožní vám ich zdieľať s vašimi najbližšími.“

Tím, ktorý stojí za produktom, konzultoval svetových expertov na zdravie a elektroniku, aby sa uistil, že kamera je 100% bezpečná pre deti. Obal je vyrobený z plastu bez obsahu BPA, čo je rovnaký materiál, z akého sú vyrobené detské riady. Počas nahrávania nie je aktívny žiaden Wi-Fi modul. Prenos videa cez internet je možný iba, ak je kamera vo svojom stojane, ktorý sa nachádza mimo dosahu dieťaťa.

Benjamin Button teda deťom neublíži a ublížiť by nemali ani oni nemu. Je vodotesný a odolný voči pádu z výšky jedného metra. Taktiež je vyrobený tak, aby nemohol byť prehltnutý.

No Benjamin Button nie je iba o kamere. Jeho súčasťou je precízne kalibrovaný systém, ktorý analyzuje video v reálnom čase na základe zvukov, pohybov a tvárí a vyberá najlepšie momenty aby si ty nemusel tráviť hodiny strihaním a úpravami.

Kamera Benjamin Button je unikátna hneď v niekoľkých smeroch. Jej výdrž batérie je viac ako 3 hodiny nahrávacieho času, a to vo FULL HD. Taktiež disponuje stabilizáciou obrazu, auto stop snímaním pri prekrytí objektívu, automatickou lokalizáciou. Nechýba ani prepojenie s aplikáciou, či prepojenie s cloudom.

foto:kickstarter.com

Pred pár dňami sa táto prvá smart kamera vyvinutá pre rodinu objavila aj na Kicstarteri, kde už teraz žne veľký úspech. Ak máš chuť tento slovenský projekt podporiť aj ty alebo sa o ňom dozvedieť viac, navštív oficiálnu stránku benjaminbutton.co.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK