Kanye West uverejnil prvé prezidentské video. Svoj boj o Biely dom stále nevzdal

  • Americký raper Kanye West pokračuje vo svojej kandidatúre na šéfa Bieleho domu ako nezávislý kandidát
  • West zverejnil aj prvé oficiálne video ku prezidentskej kampani, ktoré je zamerané na náboženstvo a rodinu
  • Kandidatúra rapera môže demokratov ohroziť, hlavne v nerozhodných štátoch
Kanye West
TASR/AP,Lauren Petracca Ipetracca
  • Americký raper Kanye West pokračuje vo svojej kandidatúre na šéfa Bieleho domu ako nezávislý kandidát
  • West zverejnil aj prvé oficiálne video ku prezidentskej kampani, ktoré je zamerané na náboženstvo a rodinu
  • Kandidatúra rapera môže demokratov ohroziť, hlavne v nerozhodných štátoch

Americký raper Kanye West pokračuje vo svojej kandidatúre na šéfa Bieleho domu ako nezávislý kandidát. Na konci júla sa v Južnej Karolíne konal jeho prvý a doteraz aj posledný prezidentský míting, kde spevák perlil o Bohu, potratoch a marihuane. Odvtedy viedol kampaň hlavne v príspevkoch na Twitteri, kde vyzýval svojich priaznivcov aby ho dopísali na volebné lístky a tak kvalifikovali za oficiálneho kandidáta.

Teraz West zverejnil aj prvé oficiálne video ku prezidentskej kampani, ktoré je zamerané na náboženstvo a rodinu. „Vybudujeme silnejšiu krajinu, tým že vybudujeme silnejšie rodiny. Rodiny sú základné kamene našej spoločnosti. Keď sa obrátime k viere, staneme sa tým typom národa, tým typom ľudí, aký z nás Boh chce mať,“ hovorí West vo videu pričom sa v pozadí objavujú zábery rodiny pri modlitbách a záberoch z prírody. Paradoxne video s tematikou rodiny prichádza v čase, keď má spevák problémy s tou svojou.

Spevák v minulosti na Twitteri uverejnil príspevky, v ktorých očierňoval svoju manželku Kim Kardashian West. Manželku obvinil z nevery a tvrdil, že ho chcela zavrieť na psychiatriu. „Keď ma zavrú ako Mandelu, budete vedieť prečo,“ napísal v jednom príspevku a odkázal na afrického vodcu Nelsona Mandelu.

Kardashian West sa vtedy vyjadrila prostredníctvom Instragramu, kde poprosila médiá o súcit a pochopenie. Nazvala svojho muža brilantným, ale komplikovaným. Raperova rodina si myslí, že za rozhodnutím kandidovať na prezidenta USA môže jeho bipolárna porucha.

West si utorok vylial srdce na Twitteri, kde napísal, že „slabí a kontrolujúci ľudia“ ho chceli odradiť od kandidatúry, čim pravdepodobne narážal na manželku, ktorá nie je jeho nápadom nadšená.

zdroj: TASR/Invision/AP, Charles Sykes

Kandidatúra Westa môže demokratov ohroziť

Umelec uviedol, že nápad kandidovať za prezidenta mu vnukol samotný Boh, pri sprchovaní. Zatiaľ sa mu podarilo ako kandidátovi dostať na hlasovací lístok vo viacerých štátoch, a to Arkansase, Idahu, Iowe, Kentucky, Oklahome, Arkansase, Louisiane, Utahu a Tennessee, Vermonte, Colorade a Minnesote.

Politickí komentátori sa zhodujú, že umelcove šance na zisk Bieleho domu sú mizivé, no raper môže ublížiť demokratom hlavne v nerozhodných štátoch. Výsledky v takzvaných swing states bývajú veľmi tesné a zvyčajne rozhodujú o víťazstve volieb v celých USA. Kto napríklad získa Floridu, ten väčšinou vyhrá aj celé voľby.

Demokrati sa preto obávajú o hlasy mladých Afroameričanov, ktorí môžu prejsť ku Westovi a ohroziť tak víťazstvo demokratického kandidáta Joea Bidena. Niektorí dokonca tvrdia, že West tak koná naschvál aby vyhral Donald Trump, ktorého predtým verejne podporoval.

Westova prítomnosť tak môže predstavovať problém pre demokratov hlavne v nerozhodných štátoch Iowa alebo Colorade a Minnesote.

Zdroje: Bloomberg, the SUN 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech