Kanye West vo voľbách spravil šou, pohorel a nevolila ho asi ani vlastná manželka. O 4 roky to zas skúsi

  • Americký raper Kanye West prvýkrát v živote volil, a to sám seba
  • Raper ale volebný úspech nezožal a získal približne 60 000 hlasov z 12 amerických štátov
  • Za Kanyeho pravdepodobne nehlasovala ani jeho manželka Kim Kardashian-West
Kanye West Kim Kardashian
TASR/Invision/AP, Charles Sykes
  • Americký raper Kanye West prvýkrát v živote volil, a to sám seba
  • Raper ale volebný úspech nezožal a získal približne 60 000 hlasov z 12 amerických štátov
  • Za Kanyeho pravdepodobne nehlasovala ani jeho manželka Kim Kardashian-West

Americký raper Kanye West prvýkrát v živote volil, a to sám seba. „Dnes prvýkrát vo svojom živote hlasujem vo voľbách prezidenta Spojených štátov a volím niekoho, komu dôverujem… seba,“ napísal vo svojom príspevku na Twitteri. West odovzdal hlas v štáte Wyoming a na hlasovací lístok dopísal svoje meno, čo zachytáva video zverejnené na Twitteri.

Raper ale volebný úspech nezožal a získal približne približne 60 000 hlasov z 12 amerických štátov, v ktorých sa mu podarilo splniť všetky právne náležitosti a stať sa kandidátom volieb.

Hudobnej hviezde a módnemu návrhárovi patrí tak patrí 0,4 percenta odovzdaných hlasov. Podľa denníka The New York Times najviac priaznivcov – asi 10 000 – mal v tradične republikánskom štáte Tennessee. Podobný počet hlasov mal získať podľa denníka Los Angeles Times aj v okrsku Los Angeles. Ďalších 2623 v Orange County.

Za Kanyeho pravdepodobne nehlasovala ani jeho manželka Kim Kardashian-West, ktorá síce o svojich politických názoroch mlčí, ale fanúšikovia si všimli, že sa jej páčia príspevky, ktoré podporovali demokratického kandidáta Joea Bidena. Viaceré zdroje so spevákovho okolia tvrdili, že Kardashian-West práve nebola nadšená z manželovho nápadu kandidovať, podľa nej ho spôsobila Westova bipolárna porucha.

Kandidovať sa chystá znovu

Westa však ani nedostatok hlasov neodradil. Na Twitteri už zverejnil príspevok s fotografiou, ktorá ho zachytáva pred mapou USA rozdelenou na štáty vyznačené červenou a modrou farbou – podľa toho, či v nich vyhral republikánsky kandidát Donald Trump alebo jeho vyzývateľ z radov demokratov Joe Biden. Fotografiu sprevádza text „KANYE 2024“, čo je zjavne narážka na budúce prezidentské voľby v USA.

Myšlienku kandidovať mu mal vnuknúť Boh 

Tento 43-ročný raper sa do boja o získanie nominácie pustil 4. júla, nemal však ani program, ani podporu žiadnej politickej strany. Podľa neho mu myšlienku kandidovať vnukol samotný Boh, keď sa sprchoval.

Na prvom volebnom mítingu, zároveň aj poslednom, sa Kanye West rozplakal, keď priznal, že žiadal od svojej manželky Kim Kardashian, aby podstúpila interrupciu, keď čakala ich spoločnú dcéru North. Ďalej ohlásil, že chce, aby bola marihuana legálna pre všetkých.

Vo svojom prejave na úvod kampane sa Kanye West venoval aj známej americkej abolicionistke a aktivistke Harriet Tubmanovej, ktorá podľa neho v skutočnosti nikdy reálne neoslobodila otrokov, len zariadila, aby pracovali pre iných belochov.

kanye west
zdroj: TASR/AP/Lauren Petracca Ipetracca/The Post And Courier

Len prednedávnom zverejnil svoje prezidentské video, ktoré je zamerané na Boha a rodinu.

Kandidoval v 12 štátoch USA

Kanye West splnil kritériá pre zaradenie do prezidentských volieb iba v 12 z celkovo 50 štátov americkej Únie. Matematicky nemal žiadnu šancu byť zvolený za prezidenta. Niektorí stúpenci Donalda Trumpa však dúfali, že 43-ročný raper odoberie Bidenovi aspoň malú časť hlasov voličov tmavej pleti.

Kanye West bol jedným z mála ľudí zo zábavného priemyslu, ktorí vyjadrujú podporu republikánom. V roku 2018 sa s Trumpom stretol v Oválnej pracovni Bieleho domu – ako poznamenala agentúra AFP, šlo o „surrealistické stretnutie“, ktoré zahŕňalo priateľské objatia i  chvastanie sa pred kamerami. V roku 2019 však Kanye West uviedol, že jeho podpora pre Trumpa mala len oklamať demokratov.

zdroj: TASR/Invision/AP, Charles Sykes
Zdroje: TASR, Los Angeles Times

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech