Kapsula chce konkurovať moderným jachtám. Disponuje luxusom, dostatkom priestoru a dosť vysokou cenou

  • Luxusná jachta, morský vánok, slnko a teplo, no kto by toto neprijal?
  • Talianská spoločnosť vyrába kompaktné luxusné jachty, ktoré ponúka v rôznych podobách
  • Azda jedinou nevýhodou je vysoká cena, ktorá je však daň za jedinečný tvar a veľkosť
Jet_Capsule_foto-jetcapsule.com_
jetcapsule.com/jetcapsule.com
  • Luxusná jachta, morský vánok, slnko a teplo, no kto by toto neprijal?
  • Talianská spoločnosť vyrába kompaktné luxusné jachty, ktoré ponúka v rôznych podobách
  • Azda jedinou nevýhodou je vysoká cena, ktorá je však daň za jedinečný tvar a veľkosť

Zabudni na obrovskú ultra luxusnú jachtu, predstavujeme ti kompaktnú kapsulu, ktorá si dáva za cieľ byť novým luxusným prostriedkom pre zážitky a užívanie si času na vode. Znie to super nie? Áno, až do momentu, kým ti neoznámime jej cenu, ktorá sa vyšplhá až na šialených 220 tisíc eur.

Talianská spoločnosť Jet Capsule pomenovala svoj najnovší produkt Royal Version 001, čiže jedná sa o akúsi kráľovskú verziu plávajúcej kapsule, ktorá ponúka maximálne pohodlie a nezabudnuteľné zážitky na mori.

Model je možné si plne prispôsobiť podľa vlastného želania a pýši sa rozmermi s 8 metrovou dĺžkou, 3,6 metrovou šírkou a vo svojom vnútri pohodlne usadí 8 až 12 cestujúcich plus kapitán. Výhodou kapsule je, že oproti iným plavidlám s podobnými rozmermi je dva-krát tak priestranný, čo poslúži ako na zábavu tak na presun z bodu A do bodu B.

Medzi rôznymi prispôsobiteľnými verziami sa nachádza aj úplný extrém v podobe opancierovanej kapsuly so strešným bunkrom a protipožiarnym sklom. V rámci vlastnej prispôsobiteľnosti sú k dispozícií motory od spoločnosti Yanmar, ktoré ponúknu výkon od 370 až do šialených 1040 koní s rýchlosťou od 31 až 62 uzlov (60 – 115 km/h).

Dizajn kapsuly má na svedomí spoluzakladateľ spoločnosti Pierpaolo Lazzarini, ktorý čerpal inšpiráciu predovšetkým z  tvaru vesmírnych lodí. Na prvá pohľad pôsobí kapsula, že sa do vnútra ledva zmestí zopár ľudí, no zdanie klame. V skutočnosti sa v jej útrobách nachádza aj kúpeľňa a malý kuchynský kútik/bar v zadnej časti. Okrem toho je pre chladné večerné plavby k dispozícií aj vykurovanie a klimatizácia. Každý kus malej kapsuly Jet Capsule je vyrobená na zákazku v neapolskej lodenici a jej výroba trvá až šesť mesiacov.

Zobraziť celú galériu (24)
zdroj: Lazzarini Design

„Chcel som vytvoriť loď, ktorá napriek tomu, že nie je veľmi veľká, upúta pohľady kvôli svojmu štýlu. Keď prídete na pláž v Jet Capsule, všetci stoja a fotografujú si ju. Je to taká malá kompaktná, ale luxusná jachta – dostatočne malá, aby minimalizovala náklady na údržbu, ale dostatočne veľká na to, aby odviezla skupinu priateľov, ktorí môžu na palube v pokoji prespať,“ uviedol Pierpaolo Lazzarini a pokračoval. „Je to neuveriteľne luxusná loď, a to oveľa viac než ktorákoľvek iná loď podobnej veľkosti. Veľmi úzko spolupracujeme so zákazníkmi, aby sme sa uistili, že sú splnené aj tie najdetailnejšie požiadavky. Radi by sme v blízkej budúcnosti videli, ako sa bude Jet Capsule plaviť po rieke Temža.“

zdroj: dailymail.co.uk; jetcapsule.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech