Kariéru modelky vymenila za úspešný biznis. Natália prerazila s jedinečným produktom

  • Natália vymenila škodlivé parafínové sviečky za prírodné
  • Zdravotné ťažkosti ju nakopli k tomu, aby začala vyrábať svoju vlastnú značku prírodných sviečok
  • Značka LUMINIA ako prvá vyvinula absolútne svetovo unikátnu receptúru šiestich prírodných voskov
  • Sviečky vydržia horieť tri krát dlhšie a sú vhodné aj pre senzitívnych ľudí, alergikov, astmatikov a dokonca aj pre deti
  • Tieto prírodné sviečky majú aj bezodpadový a eko rozmer
luminia_titulnafotka
Natália Gapľovská
  • Natália vymenila škodlivé parafínové sviečky za prírodné
  • Zdravotné ťažkosti ju nakopli k tomu, aby začala vyrábať svoju vlastnú značku prírodných sviečok
  • Značka LUMINIA ako prvá vyvinula absolútne svetovo unikátnu receptúru šiestich prírodných voskov
  • Sviečky vydržia horieť tri krát dlhšie a sú vhodné aj pre senzitívnych ľudí, alergikov, astmatikov a dokonca aj pre deti
  • Tieto prírodné sviečky majú aj bezodpadový a eko rozmer

Natália Gapľovská, zakladateľka značky LUMINIA, sa rozhodla vymeniť škodlivé parafínové sviečky, s ktorými si doma spríjemňovala atmosféru, za prírodné sviečky, ktoré začala sama vyrábať. Slovenská značka sa tak môže pýšiť unikátnosťou, ktorá nemá konkurenciu ani v zahraničí. LUMINIA prišla s jedinečnou receptúrou a jej sviečky sú vyrábané zo šiestich prírodných voskov. S Natáliou sme sa porozprávali o príbehu tejto značky a aj o tom, kto jej na tejto ceste pomohol.

Prečo ste sa rozhodli vstúpiť do sveta podnikania práve prostredníctvom prírodných sviečok?  

Môj strýko vyrábal sviečky už roky a bol prvý, kto ma poučil o pôvode a škodlivosti parafínových sviečok, ktoré, ako sa ukázalo, boli príčinou môjho kašľu a bolesti hrdla vždy v zime, keď som si nimi spríjemňovala domácu atmosféru. Parafín je totiž odpad z ropy, chemicky upravovaný množstvom toxických a karcinogénnych látok, ktoré sa spaľovaním uvoľňujú do ovzdušia a nielenže sa v podobe splodín usádzajú na stenách a nábytku, ale usádzajú sa tiež na našich pľúcach a spôsobujú rôzne zdravotné ťažkosti ako alergie, astmu, bolesti hlavy, migrénu, dýchacie problémy, bolesti hrdla a iné. Taliani dokonca zakázali pálenie parafínových sviečok v kostoloch, pretože im nielen ničili vzácne fresky, ale zistilo sa, že kňazi majú pľúca v horšom stave, ako policajti riadiaci dopravu na križovatkách. Sama na sebe som odpozorovala ten obrovský rozdiel, keď som vymenila parafínové sviečky za strýkove prírodné a moje zdravotné problémy zázračne pominuli. Začala som sa tejto problematike venovať podrobnejšie a z čistého úmyslu vyrobiť tú najlepšiu prírodnú sviečku zrodila sa LUMINIA.

Ako sa tieto sviečky vyrábajú? Čím sa líšite od konkurencie?

Vyvinuli sme absolútne svetovo unikátnu receptúru šiestich prírodných voskov s nádhernou trblietavou štruktúrou, ktorá pripomína čerstvo napadaný sneh a na skle zimnú námrazu. Vďaka vyššiemu bodu topenia, LUMINIA sviečky horia až tri krát dlhšie, ako bežné sviečky a úplne čisto, bez škodlivých splodín. Preto sú vhodné aj pre senzitívnych ľudí, alergikov, astmatikov, či malé deti. Prevoniavame ich delikátnymi vonnými olejmi, ktoré prevoňajú priestor jemne podmanivo a širokou škálou navodíme požadovanú relaxačnú, povzbudivú, sviatočnú, či zvodnú atmosféru.

Všetky vlievame do ikonického ručne fúkaného skla Bohemia Crystal, známeho svojou nenapodobiteľnou čírosťou, podčiarkujúcou jagavosť jedinečnej voskovej textúry. Špecializujeme sa aj na personalizované sviečky a osobný prístup ku klientom nás tiež odlišuje od konkurencie. Priamo na etiketu žiarivej sviečky elegantne zakomponujeme meno obdarovaného, mená novomanželov s dátumom svadby, či firemné logo. LUMINIA je dokonalý darček, ktorý každého poteší a zanechá trvalý dojem.

V čom je technológia spracovania sviečok výnimočná a iná? 

Miešanie až šiestich druhov voskov, z ktorých každý ma iný bod topenia a charakterové vlastnosti vyžaduje časovo náročný postup a precíznu ručnú prácu. Výroba jednej sviečky trvá v priemere jeden deň. Ale vďaka práve našej receptúre a postupom sa LUMINIA sviečky pýšia svojou kvalitou a nadčasovým dizajnom.

Vaše sviečky majú aj eko a zero waste rozmer. Poviete nám o tom viac?

Klienti majú možnosť po vypálení sviečky znovu použiť krištáľové nádobky s krásnym krištáľovým viečkom s brúseným diamantom na rôzne praktické využitie v domácnosti alebo nám ich vrátiť za zľavu a my nádobky použijeme na výrobu nových sviečok. Snažíme sa byť ekologický a učiť našich klientov odmietať plasty, či nepotrebné obaly, znovu použiť všetko, čo ešte využitie má alebo vhodne zrecyklovať.

Na svojej ceste za úspechom vám pomohol aj startupový program agentúry SBA. Ako táto spolupráca prebiehala?

O programe som sa dozvedela od kamarátov, ktorý sa aj vďaka nemu tešia z medzinárodného úspechu. Nakontaktovali ma na milý a ústretový tím SBA, ktorý mi pomohol v každom kroku procesu žiadania podpory účasti na medzinárodnom veľtrhu v Paríži.

Odporučili by ste startupový program Startup Sharks aj ďalším inovatívnym podnikateľom?

Určite áno. Je mnoho krásnych projektov s úžasnou myšlienkou, ktorú treba dostať do sveta, avšak chýbajú im financie, poradenstvo, informácie, či občasné nasmerovanie. A práve túto vzácnu pomocnú ruku SBA ochotne poskytuje.

Jedným z projektov Slovak Business Agency, ktorý sa zameriava na podporu podnikateľov a uľahčuje im expanziu do zahraničia je projekt CORD. Viac sa o ňom dozviete na stránke SBA.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech