Kauza Zuzany zo Solivaru sa uzatvorila, výhry sa nedočká. Igor Matovič požiada vládu, aby stiahla jeho návrh

  • Zuzana zo Solivaru sa môže so 400-tisícmi rozlúčiť
  • Igor Matovič chce návrh zákona stiahnuť
Očkovacia lotéria/Byť zdravý je výhra. Na snímke a snímke minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO).
Facebook/Ministerstvo financií SR TASR/Jakub Kotian
  • Zuzana zo Solivaru sa môže so 400-tisícmi rozlúčiť
  • Igor Matovič chce návrh zákona stiahnuť

Televízia Markíza dnes informovala, že zákon, ktorý mal vyriešiť výhru pre Zuzanu zo Solivaru, ktorá prišla o 400-tisíc eur, kvôli oneskoreniu prenosu vtedajšej časti očkovacej lotérie Byť zdravý je výhra, nakoniec nebude. „Igor Matovič potvrdil, že požiada vládu, aby stiahla jeho vlastný návrh,“ uviedla Televízia Markíza.

Všetci poznáme príbeh Zuzany zo Solivaru, ktorá v úvodnej časti relácie Byť zdravý je výhra prišla o 400-tisíc eur kvôli oneskoreniu prenosu vysielania cez internet, a tak nestihla povedať heslo včas. Igor Matovič povedal, že urobí všetko pre to, aby sa výhra k Zuzane dostala.

Vláda totižto ešte v septembri schválila návrh novely zákona, ktorým sa predlžuje možnosť získania sprostredkovateľského bonusu v rámci očkovacej lotérie, a to až do konca roka 2021.

Schválený návrh novely zákona o niektorých mimoriadnych opatreniach vo finančnej oblasti v súvislosti so šírením nebezpečnej choroby COVID-19 sa mal tiež vysporiadať s rôznymi nepredvídateľnými situáciami, ktoré mohli nastať pri žrebovaní očkovacej prémie a v dôsledku ktorých súťažiaci nezískali očkovaciu prémiu.

Zákon však podľa Televízie Markíza narazil na koaličnú SaS, a práve v dôsledku toho, Igor Matovič plánuje celý zákon stiahnuť. „V praxi to znamená, že od budúceho týždňa končí aj sprostredkovateľský bonus pre ľudí, ktorí niekoho presvedčili, aby sa dal zaočkovať,“ dodáva TV Markíza.

Zdroje: TV Markíza , SIU/SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie