Kde hľa­dať inšpi­rá­ciu, keď Behan­ce ani Dribbb­le nesta­čí

Michal Slovák: Sketcher.sk / 9. apríla 2015 / Tools a produktivita

Zaru­če­né metó­dy ani zdro­je neexis­tu­jú. Nie­ke­dy sta­čí len vybe­hnúť do prí­ro­dy na čerstvý vzdu­ch a inšpi­rá­cia sa dosta­ví sama. Tu je však pár lin­kov, kto­ré môžu aj napriek tomu pri pou­ži­tí správ­ny­ch key­words pomôcť. A nej­de o Behan­ce ani Dribbb­le.

 

1.niice.co

Jedná sa pekné a prehľadné vyhľadávanie, ako už naznačuje aj jeho názov. A k tomu si viete vytvárať vlastné moodboardy. Paráda.

 

sketcher_pic_1

 

2. designspiration.net

Názov to vystihuje. Nájdete tu len to najlepšie z brandže, teda z dizajnu.

 

sketcher_pic_2

 

3. designerboard.co

Behance aj Dribbble sú už preplnené a ťažko sa v nich vyhľadáva. Designerboard však vyberá to najlepšie alebo to najaktuálnejšie z nich pre vás. Pohodlné.

 

sketcher_pic_3

 

4. Baubauhaus.com

Cieľom tejto stránky je denne inšpirovať. Vyberá z dizajnu, fotografie, módy, ilustrácií a umenia. Funguje tu aj vyhľadávanie, takže do hľadania inšpirácie sa môžete pustiť aj sami.

 

sketcher_pic_4

 

Na záver ešte jeden tip. Mnohokrát mi práve sledovanie nesúvisiacich vecí s mojou prácou pomohlo rozšíriť obzory a nakopnúť sa. Preto takto rád sledujem napríklad módnu značku PRADA. Detaily a originalita, s ktorou prichádza je pre mňa ako pohľad do budúcnosti, ktorý ma vždy inšpiruje.

 

Máte aj vy tipy na zdroje inšpirácie? Podeľte sa o ne.

 

zdroj: sketcher.sk

 

Pridať komentár (0)