Keď sa zo zúfalca stal hrdina: Príbeh amerického miliardára Boba Parsonsa!

  • Zakladateľ Go Daddy Bob Parsons je jednou z najvýznamnejších osobností tech biznisu vôbec.
image_1448360923.jpeg
  • Zakladateľ Go Daddy Bob Parsons je jednou z najvýznamnejších osobností tech biznisu vôbec.

 

Pritom keď na jeho strednej škole v americkom Baltimore mali spolužiaci povedať, kto podľa nich z triedy uspeje, nikto by na Boba nedal ani deravý groš. Bob síce nepatrí k tým podnikateľom, ktorí ako malí nemali čo do úst, bol zo slušnej rodiny zo strednej vrstvy. No knihy nepatrili medzi jeho kamošov. V škole zaostával, nezaujímal sa a robil len dosť na to, aby vôbec prešiel. Neraz s poriadnymi problémami. 

 

 

Keď Bob Parsons skončil na strednej, svetom práve rezonovala Vietnamská vojna. Bob bol presne tým, čo armáda hľadala. Mladý muž bez záujmu o vysokú, ktorý nevie, čo chce. Parsons teda narukoval do U.S. Marine Corps. Ver mi, to je to posledné miesto, kde by si chcel teraz byť. Smrť tam číha na každom rohu. „Počas jednej akcie som šiel na čele skupiny a bol som postrelený,“ hovorí Parsons. Po tomto incidente dostal niekoľko rôznych vojnových ocenení – Combat Action Ribbon, Vietnamese Cross of Gallanty a Purple Heart. No čo je oveľa cennejšie, Bob získal úplne nový pohľad na život. „Vietnam bola život meniaca skúsenosť. Išiel som tam a netušil som, kde vlastne som, do čoho som sa namočil. No sľúbil som si, že budem pracovať najtvrdšie ako dokážem.“

 

Po vojne sa Bob vrátil do Marylandu s vedomím, že čas je najcennejšia vec ktorú má. Vďaka benefitom z vojny sa dostal na University of Baltimore. Bob bol síce supermotivovaný, no stále presne nevedel, čo chce robiť. Aby si veci uľahčil, rozhodol sa venovať sa prvej oblasti, ktorá v rozvrhu bola – Accounting.

Bola to éra rozmachu počítačov. Bob začal vyvíjať softvér a hoci nebol zlý, konkurencia ho zotrela. Bobovi štát vrátil dane a tieto peniaze sa rozhodol využiť na svoj posledný pokus. „Začal som predávať lacnejšie a zrazu som zarábal,“ hovorí. Založil Parsons Technology a začal zarábať vo veľkom. Spoločnosť Intuit si jeho úspech všimla a za firmu zaplatila $64 miliónov dolárov.

 

 

Bob sa presťahoval do Arizony a venoval sa golfu. Po mesiacoch hrania ho to prestalo baviť. Chcel späť do biznisu. V roku 1997 založil firmu bez akéhokoľvek biznis plánu. Volá sa GoDaddy. Táto firma je dnes doménovou veľmocou, tri roky po sebe je najväčším registrátorom domén a v ich celkovom počte je na svete druhá. Nikto Bobovi neveril, no GoDaddy zarába. Má stovky zamestnancov. 

Nech ti je to inšpiráciou, že minulosť nie je pre budúcnosť určujúca. Že nikoho nesmieš podceňovať. A že nech si v akejkoľvek situácií, vždy môžeš dokázať niečo veľké. A ani ťa nemusia postreliť.

 

zdroj: dnjournal.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech