Kniha slovenského autora láme rekordy, už v predpredaji sa stala bestsellerom

  • Román Jozefa Kariku Priepasť dosiahol to, čo sa doposiaľ nepodarilo žiadnej slovenskej knihe
  • Počas prvého dňa predpredaja zaznamenal najvyššie čísla predajnosti v celej histórii kníhkupectva Martinus
pj-accetturo-172481-unsplash
Ilustračná fotografia/Unsplash
  • Román Jozefa Kariku Priepasť dosiahol to, čo sa doposiaľ nepodarilo žiadnej slovenskej knihe
  • Počas prvého dňa predpredaja zaznamenal najvyššie čísla predajnosti v celej histórii kníhkupectva Martinus

O tom, že Jozef Karika patrí medzi top slovenských spisovateľov niet pochýb. Jeho nový román Priepasť, ktorý sa dostane na pulty kníhkupectiev v polovici októbra dosiahol už za prvý deň predpredaja rekordné čísla. Ako informuje kníhkupectvo Martinus, ide o najvyšší denný predpredaj slovenského autora v celej histórii Martinusu. Za jeden deň sa podobný rekord podaril iba jednej knihe a tou bolo ôsme pokračovanie série o čarodejníckom učňovi Harry Potter a prekliate dieťa.

Celkovo možno povedať, že je iba veľmi ojedinelým prípadom, že sa kniha v prvý deň predpredaja dostane na prvé miesto v rebríčku bestsellerov. Tento úspech prekvapil aj samotného autora. „Nemám na to slov. Prosto mám najfantastickejších čitateľov a čitateľky, veľmi im za takú podporu ďakujem.“ vyjadril sa Jozef Karika.

O čom je kniha Priepasť?

Bývalý lezec trpiaci panickým strachom z výšok narazí na legendu o skalnej plošine v Tatrách, kde neznáma sila núti ľudí, ktorí tam zablúdia, skočiť do priepasti a zabiť sa. Nezvyčajné množstvo smrteľných nehôd v tejto oblasti mu nedá spávať. Rozbehne pátranie na vlastnú päsť, lenže skutočnosti, ktoré odhalí, sa vymykajú ľudskej predstavivosti a chápaniu. Za svoju zvedavosť kruto zaplatí – sám sa ocitne na hrane priepasti.

Je stará legenda horských vodcov o nadprirodzenej sile zhadzujúcej ľudí do hlbín iba strašidelná fáma, alebo obsahuje zrnko pravdy? Nová nebezpečná kniha od autora fenomenálnej Trhliny – majstra strachu Jozefa Kariku, ktorá vás chytí a strhne. Do priepasti.

Rebríček predajnosti kníhkupectva Martinus k 18. 9. 2018 nájdeš TU.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK