Kontroverzná prednáška Plačkovej má nečakané rozuzlenie. „Bol to experiment,“ tvrdí škola

  • Influencerka Zuzana Plačková prednášala na súkromnej vysokej škole
  • Vyvolala vlnu kontroverzie
  • Škola prišla s nečakaným vysvetlením
plačková prednáška
Slovenská influencerka Zuzana Stausz Plačková Instagram/queen.plackova, Unsplash/Elissa Garcia
  • Influencerka Zuzana Plačková prednášala na súkromnej vysokej škole
  • Vyvolala vlnu kontroverzie
  • Škola prišla s nečakaným vysvetlením

Len prednedávnom sme ťa informovali o kontroverznej prednáške na súkromnej vysokej škole University College Prague (UCP). Status si univerzita vyslúžila pozvaním Zuzany Strausz Plačkovej, slovenskej influencerky so státisícmi followerov na sociálnych sieťach.

Ako sme už spomenuli v našom predchádzajúcom článku, s informáciou prišiel portál Refresher, ktorý zároveň získal vyjadrenie jednej zo študentiek súkromnej vysokej školy. Tá tvrdila, že ani ona, ani väčšina jej spolužiakov s výberom prednášajúcej nesúhlasí, pričom si svoje tvrdenia podložila aj dotazníkom.

Vedeniu školy tiež pripomenula, že Plačková má za sebou nie práve reprezentatívnu minulosť. Kedysi totiž natočila pornografickú scénu a bola podozrivá z drogovej trestnej činnosti. Neskôr však bola zbavená všetkých obvinení.

Zároveň dodala, že so študentmi vopred neprebehla žiadna forma komunikácie ohľadom pozvania si Zuzany Plačkovej a škola na jej sťažnosti reagovala len tvrdeniami o relevantnosti hosťa. Celý prípad má však zaujímavé rozuzlenie.

Prekvapivé vyvrcholenie

Aj napriek tomu, že príspevky propagujúce kontroverznú prednášku z profilu školy a tiež influencerky zmizli, Plačková na univerzitu nakoniec dorazila. Potvrdili to aj príbehy na sociálnej sieti Instagram, v ktorých slovenská influencerka opisovala príjemnú skúsenosť, ako aj záujem zo strany študentov.

Startitup pri písaní predošlého článku požiadal University College Prague o vyjadrenie, ktoré nám bolo napokon aj s vysvetlením rozhodnutia prizvať na prednášku Plačkovú poskytnuté. Záver je vskutku neočakávaný – škola tvrdí, že išlo o sociálny experiment.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Zuzana Strausz Plačková (@queen.plackova)

Výskumný tím University College Prague sa dlhodobo venuje v Čechách aj na Slovensku analýze online marketingu, sociálnych sietí a online médií. V posledných rokoch sa tzv. guerilla marketing stal v  zahraničí veľmi populárnym nástrojom v oblasti budovania firemného brandu, avšak na Slovensku sa tento typ marketingovej komunikácie takmer vôbec nevyužíva,“ približuje UCP.

Sociálny experiment

Po zvážení prínosov a rizík pre reputáciu vzdelávacej inštitúcie sme sa rozhodli pre tzv. sociálny experiment, ktorý nemá na Slovensku obdobu,“ prezrádza následne. Pre Zuzanu Plačkovú sa škola údajne rozhodla preto, že je úspešná a pre danú tému relevantná, no môže zároveň „polarizovať spoločnosť“.

Po odsúhlasení si podmienok spolupráce a vopred stanovených kritérií vedeckého výskumu sme zverejnili pozvánku na prednáškovú besedu na vopred stanovený časový limit 24 hodín. Následne sme aj v rámci komunikačného oddelenia mali za úlohu sledovať, akým spôsobom a v akom časovom slede sa bude predmetná informácia šíriť k našim študentom a verejnosti,“ vysvetľuje UCP postup ďalej.

prednáška
zdroj: TASR/Roman Hanc

Súkromná vysoká škola mala následne využiť dvojtýždňový časový úsek medzi uverejním prednášky a jej uskutočnením na meranie „šírenia tejto správy v online priestore, jej dopad na návštevnosť našich sociálnych stránok a webu a takisto analýzu emócií, ktoré vyvolala táto prednáška vo verejnosti, ako aj u študentov University College Prague“.

Zozbierané dáta má UCP ďalej v pláne využiť na vytvorenie viacerých vedeckých štúdií, ktoré majú byť následne uverejnené v „najprestížnejších zahraničných vedeckých časopisoch“.

Zdroje: Refresher, UCP

Najnovšie videá

Trendové videá