Koronavírus je už v Čechách. Nakazení sú traja ľudia

  • V susednej Českej republike boli dnes potvrdené prvé tri prípady nákazy koronavírusom Covid-19
  • České Ministerstvo zdravotníctva o tom informovalo na mimoriadnej tlačovej konferencii
TASR, wikimedia.org
  • V susednej Českej republike boli dnes potvrdené prvé tri prípady nákazy koronavírusom Covid-19
  • České Ministerstvo zdravotníctva o tom informovalo na mimoriadnej tlačovej konferencii

Prvým potvrdeným nakazeným je podľa informácií MZČR muž z Prahy, ktorý sa zúčastnil konferencie v Taliansku. Práve tu sa mal dostať do styku s človekom, ktorý ochorel. Po návrate domov pociťoval príznaky nákazy, obrátil sa preto na lekárov. 

Nakazená koronavírusom je aj študentka z USA, ktorá do Česka prišla len na dovolenku, informuje idnes.cz. Tretím prípadom muž z Ústí nad Labem, ktorý sa vírusom nakazil na lyžovačke v Taliansku. Celosvetovo sa novým koronavírusom, ktorý spôsobuje respiračné ochorenie covid-19, nakazilo už takmer 87-tisíc ľudí a podľahlo mu 2979 z nich. 

‼️ MIMOŘÁDNĚ: V Česku jsou tři lidé nakažení koronavirem. Více píšeme zde: https://cutt.ly/koronavirus-cesko

Gepostet von TN.CZ am Sonntag, 1. März 2020

Pre obavy z nového koronavírusu dnes neotvorili múzeum Louvre

Zamestnanci múzea sa obávajú, že by sa mohli nakaziť od návštevníkov, ktorí k nim prichádzajú z celého sveta. Sme veľmi znepokojení, pretože k nám chodia návštevníci zovšadiaľ,“ povedal v telefonickom rozhovore pre agentúru AP zamestnanec múzea a zástupca tamojších odborov Andre Sacristin. „Riziko je veľmi, veľmi, veľmi veľké,“ uviedol s tým, že i keď sa zatiaľ nákaza medzi 2300 zamestnancami múzea nepotvrdila, „je to len otázka času“.

Krátky oznam na webstránke Louvru informuje, že múzeum dnes nemohli otvoriť podľa plánu pre stretnutie zamestnancov venované prevencii koronavírusu. Podľa agentúry AP pred múzeom ešte aj popoludní postávali návštevníci, ktorí sa chceli dostať dnu.

Na Slovensku sa koronavírus zatiaľ nepotvrdil

Na Slovensku bolo doteraz vyšetrených 169 vzoriek na ochorenie COVID-19 (koronavirus), pričom všetky výsledky sú negatívne. Informovala o tom v nedeľu hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová. „Koronavirus tak na Slovensku doteraz nebol potvrdený,“ uviedla hovorkyňa v správe, ktorú poskytla agentúre SITA.

Už niekoľko týždňov sú na Slovensku zriadené infolinky a e-mailový kontakt, kde epidemiológovia odpovedajú na otázky verejnosti 24 hodín denne, sedem dní v týždni. Všetky informácie sú k dispozícii na stránke Ministerstva zdravotníctva SR.

Kontakty pre verejnosť vrátane všetkých správ o koronavírusedostupné tu.

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí rozposiela všetkým ľuďom, ktorí prichádzajú na územie Slovenska, sms správy s praktickou informáciou ohľadom koronavírusu. Ministerstvo dopravy zabezpečilo, že na letiskách v Bratislave, v Poprade a v Košiciach sa realizujú kontroly aj v zmysle merania teploty cestujúcim. Všetky informácie ohľadom cestovania sú zverejnené na stránke Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Zdroje: MZČR, SITA, idnes.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech