Koronavírus online: Za sobotu laboratóriá otestovali vyše 3-tisíc osôb, 72 testov bolo pozitívnych na COVID-19

 • Udalosti v nedeľu 19. apríla sledujeme ONLINE
AktualneSIU
Startitup
 • Udalosti v nedeľu 19. apríla sledujeme ONLINE
 • Za sobotu laboratóriá otestovali 3 323 osôb, z toho 72 testov bolo pozitívnych na Covid-19
 • Na Slovensku je tak celkovo 1 161 pozitívne testovaných ľudí na toto ochorenie
 • Celosvetovo je viac ako 2,3 milióna prípadov, zomrelo vyše 160-tisíc a zotavilo sa viac ako 600-tisíc ľudí
 • Všetky interaktívne mapy s výskytom koronavírusu na Slovensku aj vo svete nájdeš TU >>

  17:00 Nemecký minister zahraničných vecí Heiko Maas cez víkend vystríhal Nemcov pred tým, aby si už teraz plánovali letné dovolenky, pretože je veľmi ľahko možné, že sa na ne nedostanú, prípadne sa z nich nedostanú naspäť domov. Ako dodal, cestovné obmedzenia zatiaľ nie sú medzi opatreniami, ktoré sa nemecký kabinet chystá v najbližšej dobe zmierňovať. Informuje dw.com.

  16:51 Šéf juhotalianskeho regiónu Kampánia Vincenzo De Luca nariadil mestečku Saviano pri Neapole karanténu. Je to trest za to, že stovky ľudí sa v sobotu zúčastnili na pohrebnom sprievode na počesť jeho zosnulého starostu, informovala v nedeľu agentúra APA.

  Napriek zákazu vychádzania, zavedenému v rámci boja proti šíreniu nového koronavírusu, si množstvo ľudí prišlo uctiť pamiatku 66-ročného starostu a chirurga Carmina Sommeseho, ktorému sa stala osudná respiračná choroba COVID-19. Videá z pohrebného sprievodu boli zverejnené na Facebooku, čo rozhnevalo De Lucu, ktorý predtým zaviedol prísne opatrenia proti šíreniu vírusu v Kampánii.

  16:40 Vo Veľkej Británii pribudlo v sobotu 596 ľudí, ktorí zomreli v nemocnici na nákazu novým koronavírusom. Takýchto obetí je celkovo 16 060, vyplýva z údajov britského ministerstva zdravotníctva zverejnených v nedeľu. Nárast úmrtí za uplynulých 24 hodín je výrazne nižší oproti 888 novým prípadom zaznamenaným v predchádzajúci deň.

  14:00 Po dohode Igora Matoviča s ministrom zdravotníctva Marekom Krajčím a ministrom sociálnych vecí Milanom Krajniakom, padlo rozhodnutie dať rýchlo pretestovať všetkých 40 tisíc zamestnancov DSSiek.

  Pôjde o testovanie rýchlostestami, ktoré sú veľmi nepresné a nájdu len cca 50 % pozitívnych, ale v priebehu pár dní poskytnú približnú odpoveď, v ktorej DSS je následne potrebné spustiť pomalšie RT-PCR testovanie, ktoré pozitivitu nájdu už výrazne presnejšie. Informoval o tom premiér na svojom Facebooku.

  13:22 V Domove sociálnych služieb (DSS) a Zariadení pre seniorov (ZpS) na Hrnčiarskej v Pezinku je momentálne 62 klientov, o ktorých sa stará 21 zamestnancov. Samosprávny kraj pôvodne uvažoval s riešením, že zdraví klienti budú presunutí do iného zariadenia, ale po dohode s regionálnym hygienikom našiel také riešenie, že všetci klienti zostanú v Pezinku. Pozitívne testovaní klienti sú už v tejto chvíli fyzicky oddelení od tých s negatívnym výsledkom. Tým sa aj riziko prenosu vírusu znížilo na minimum. Informuje BSK.

  11:00 Za sobotu laboratóriá otestovali 3 323 osôb, z toho 72 testov bolo pozitívnych na Covid-19. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová. Na Slovensku je tak celkovo 1 161 pozitívne testovaných ľudí na toto ochorenie. Z nových prípadov za uplynulý deň je sedem pacientov z Účelového zoskupenia pre operáciu (OP) Karusel a 25 z Domova sociálnych služieb v Martine. Celkový počet testov s negatívnym výsledkom je 43 115.

  V Univerzitnej nemocnici Bratislava zomrela ďalšia žena z Domova sociálnych služieb v Pezinku. Na Slovensku tak zomrelo doteraz 12 ľudí s potvrdeným ochorením Covid-19.

  V nemocniciach je hospitalizovaných 212 pacientov, u 81 bolo ochorenie potvrdené, 131 čaká na výsledky testov. Na jednotke intenzívnej starostlivosti je osem pacientov, dvaja sú na umelej pľúcnej ventilácii. Vyliečených je 229 ľudí, z toho bolo 56 hospitalizovaných v nemocniciach a 173 sa vyliečilo v domácej izolácii.

  10:18 V Českej republike nepribudlo od sobotného večera v súvislosti s ochorením COVID-19 ani jedno úmrtie. Informovala o tom v nedeľu spravodajská televízia ČT24. České úrady zaznamenali doposiaľ 6657 potvrdených prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2, pričom za sobotu pribudlo 105 nových prípadov. Ich počet tak klesol tretíkrát za sebou. Vyliečených je zatiaľ 1235. V nemocniciach s ochorením COVID-19, ktoré koronavírus spôsobuje, zomrelo 181 ľudí.

  10:00 Ukrajina potvrdila vyše 5000 prípadov nákazy koronavírusom vrátane 133 úmrtí. Informovala o tom agentúra Ukrinform s odvolaním sa na ukrajinské ministerstvo zdravotníctva. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj pritom v piatok večer tvrdil, že v krajine podľahlo nákaze už 150 ľudí.

  Ukrajinská vláda rozhodla koncom marca o zavedení režimu mimoriadnej situácie na celom území krajiny s cieľom zabrániť šíreniu nového koronavírusu. Karanténne opatrenia potrvajú najmenej do 24. apríla, informuje TASR.
       

  9:00 Aktuálna situácia vo svete

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech