Košice pritiahli ďalšiu medzinárodnú IT firmu

  • Nemecký Freudenberg IT je ďalšou IT firmou, ktorá sa rozhodla otvoriť pobočku v Košiciach. Pripojil sa tak ku spoločnostiam ako IBM či T-Systems.
collage
  • Nemecký Freudenberg IT je ďalšou IT firmou, ktorá sa rozhodla otvoriť pobočku v Košiciach. Pripojil sa tak ku spoločnostiam ako IBM či T-Systems.

Slovenská pobočka Freudenberg IT bude slúžiť najmä na obsluhu európskych zákazníkov a amerických klientov v európskych časových pásmách.

Podľa CEO spoločnosti Horsta Reichardta ich do Košíc pritiahlo prostredie, ktoré vytvorilo združenie Košice IT Valley. Košice síce mali spomedzi 15 krajín, ktoré zvažovali, vyššie platové podmienky, no nakoniec vyhrali preto, že mesto dokáže poskytnúť dostatok talentovaných IT odborníkov.

Horst_Reichardt__prezident_Freudenberg_IT

„V Košiciach sa aj vďaka združeniu Košice IT Valley vytvorilo prostredie, ktoré je atraktívne pre kvalifikovaných IT odborníkov a technologické podnikateľské projekty. Freudenberg IT vstupuje do už existujúcej spolupráce medzi univerzitami, samosprávou a ďalšími IT spoločnosťami s cieľom doplniť ponuku pracovných príležitostí pre skúsených odborníkov v oblasti SAP, Cloudu a IT infraštruktúry,

Do konca roka chce Freudenberg IT v Košiciach zamestnať desiatky špecialistov. Prilákať ich plánuje „firemnou kultúrou s rodinným zameraním, ktorá ponúkne zamestnancom viac, ako iba finančné výhody“. Jednou z týchto výhod bude napríklad bezplatné parkovanie v sídle firmy v centre Košíc.

Freudenberg_IT_manazeri

Freudenberg IT patrí pod skupinu Freudenberg, ktorá v 60 krajinách zamestnáva vyše 40-tisíc ľudí. Na Slovensku má v Potvoriciach pri Novom Meste nad Váhom závod, kde vyrába filtre pre automobilový priemysel. Zamestnáva v ňom približne 350 ľudí.

IT sektor v Košiciach sa aj s príchodom tejto firmy pomaly stáva dominantným odvetvím. Má už viac ako 10 tisíc zamestnancov a vytvára tak zdravú protiváhu U.S. Steelu.

zdroj titulnej fotografie: flickr.com/Freudenberg IT, Zdroj fotografií: Freudenberg IT

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech