Kráľovská dovolenka snov: 10 Airbnb ubytovaní, kde sa budeš cítiť doslova ako v rozprávke

  • Každý z nás má inú predstavu epickej dovolenky
  • Ak tá tvoja zahŕňa pobyt na zámku či hrade, si na správnom mieste
  • Tu je zoznam tých najlepších
Netradičné Airbnb ubytovanie
Aj na takýchto miestach môžeš stráviť svoju vysnívanú dovolenku, Reprofoto: Instagram/getlostmagazine, smithmorecastle
  • Každý z nás má inú predstavu epickej dovolenky
  • Ak tá tvoja zahŕňa pobyt na zámku či hrade, si na správnom mieste
  • Tu je zoznam tých najlepších

Aj ty si v detstve sníval o tom, že raz budeš žiť na zámku ako princ či princezná? Máme pre teba potešujúcu novinku. Toto prianie môžeš ešte stále premeniť na skutočnosť. Spoločnosť Airbnb, ktorá sa venuje sprostredkovaniu ubytovania, má vo svojej ponuke vyše 2-tisíc honosných dovolenkových prenájmov.

Dnes ti ponúkame výber 10 najlepších svetových lokalít. Nechaj sa inšpirovať a uži si svoju vysnívanú dovolenku na mieste, z ktorého nebudeš chcieť odísť. Poď si vybrať svoj vysnívaný hrad či zámok. 

Hradný apartmán Falkennest, Nemecko

V malej bavorskej dedine sa môžeš ubytovať v pravom bavorskom zámku. Dve storočia staré izby sú k dispozícii pre tých, ktorí hľadajú niečo špeciálne. Apartmán tvoria dve rozsiahle izby nad kaplnkou v historickej veži, odkiaľ máš majestátny výhľad nielen na hrad či nádvorie, ale aj okolitú prírodu.

Netradičné „divadlo“ zažijú hostia, ktorí sa pre návštevu rozhodnú v mesiacoch máj a jún. V tom čase totiž v stenovom výklenku hradu hniezdia sokoly. Jedna noc ťa tu približne bude stáť 120 eur.

Falkennest, Nemecko
zdroj: Airbnb.com

Hrad Longecourt, Francúzsko

Preskúmaj región Burgundsko a ubytuj sa v pokojnom mestečku neďaleko Dijonu. Hostia opisujú Longecourt ako útulný a prívetivý, napriek veľkolepej architektúre a starožitnej výzdobe. Rezervácia zahŕňa spálňu pre dve osoby s výhľadom na priekopu a dedinské námestie.

Okrem kráľovského apartmánu budeš žasnúť aj nad zvyškom hradu. Ten tvoria bohato zdobené obývacie a jedálenské priestory, dve nádvoria, záhrady a veľký park. Noc v takomto luxuse stojí približne 140 eur.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Chateau de Longecourt (@chateaudelongecourt)

Hrad Ferrano, Taliansko

V malebnom prostredí toskánskeho vidieka môžeš počas svojej dovolenky „zakotviť“ na hrade z 19. storočia. Uchváti ťa vkusne zariadenou dvojlôžkovou izbou, detailnými stropnými freskami a starožitným dekorom. Budeš jediným hosťom, čo ti dáva možnosť plného súkromia.

Pre návštevníkov je k dispozícii aj vonkajší bazén a terasa s kamennou a terakotovou podlahou. Ak by si dostal chuť na spoznávanie tohto regiónu, v blízkosti lokality ubytovania sa nachádza mesto Florencia. Ponuka rozprávkového nocľahu začína na sume 185 eur/noc.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa 🏰 IL CASTELLO DI FERRANO (@castellodiferrano)

 

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: Airbnb/Falkennest, Airbnb/Hrad Longecourt, Airbnb/Ferrano, Airbnb/Warmatowice, Airbnb/Hrad Eden, Airbnb/Castel de Llaes, Airbnb/Chateau de Froidcour, Airbnb/Třebešice, Airbnb/Smithmore, Airbnb/Dollarbeg

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá